WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Radiatory RAIDMAX MX-902F zapewnią blask RGB Waszej pamięci

Patrzę tak na moją „skrzynkę” i ewidentnie brakuje jej nieco blasku… akurat w rejonie, gdzie znajdują się moduły pamięci operacyjnej. Niestety postawiłem na tradycje, a nie wygląd i nawet najnowsze radiatory RAIDMAX MX-902F nie byłyby dla mnie ratunkiem przez te fabrycznie zamontowane.

Wszystko to sprowadza się do tego, że firma RAIDMAX, którą raczej trudno kojarzyć na naszym rynku, zapowiedziała swój nowy produkt. Wybrała do tego całkiem ciekawy moment, ale na ogólną dostępność, a nawet cenę nie macie co teraz liczyć. Producent postanowił swoją serią MX-902F trafić w całkiem spore grono klientów, ponieważ zapewnia kompatybilność z DDR2, DDR3 i obecnie panującymi modułami DDR4, mierząc 127 x 41 x 8 mm. Radiatory wykonano głównie z aluminium, dorzucając jedynie wstawki z przezroczystego silikonu, które rozpraszają światło z diod LED, oferującym pełen zakres RGB. Montaż jest z kolei całkiem prosty i sprowadza się do przykręcenia dwóch śrubek.

Nie jestem z kolei przekonany do sposobu, w jaki firma rozwiązała kwestię podłączenia podświetlenia do płyty. Aby to zrobić, użytkownik musi podpiąć przewody do każdego modułu, a następnie wpiąć je w kontroler albo złącze na płycie głównej. Kłóci się to odrobinę z minimalizmem i manią ukrywania przewodów, ale może wynagrodzi to cena? Tej niestety jeszcze nie poznaliśmy.

Czytaj też: Mobilne GeForce RTX 20 ujawnione przez producenta

Źródło: TechPowerUp