Reklama
aplikuj.pl

Ranking giełd kryptowalut na 2023 rok – oto serwisy, którym możesz zaufać!

Ranking giełd kryptowalut

Czy można stwierdzić, że największa giełda kryptowalut to jednocześnie ta, której zdecydowanie warto zaufać? Zdania na ten temat są podzielone! Wynika to z dużego rozdrobnienia platform, które dają możliwość handlowania krypto. W tym artykule podpowiemy Ci, jakim serwisom warto dać szansę!

Czym tak właściwie są giełdy kryptowalut?

Warto wiedzieć, że jest to dość rozbudowany ekosystem – w jego skład wchodzą zarówno usługi webowe, jak i narzędzia peer-to-peer. Można jednak przyjąć, że w dość dużym uproszczeniu, jest to platforma, która umożliwia wszystkim użytkownikom handel kryptowalutami na jasno ustalonych warunkach.

To właśnie te usługi są drugą najważniejszą składową całego świata kryptowalut – zaraz po blockchainie, który umożliwia generowanie kolejnych cyfrowych środków, jak Bitcoin, Ethereum czy DogeCoin. Jaką platformę wybrać? Pomoże w tym ranking giełd kryptowalut: https://kryptowaluty2.pl/ranking-gield-kryptowalut/.

O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu usługi najlepiej świadczy fakt, że w pierwszym kwartale 2023 roku funkcjonowało około 400 takich platform. W tym gronie można wskazać nie tylko na globalnych graczy, jak Binance, ale i sprawdzone, polskie giełdy kryptowalut, w tym Egerę.

Nasz ranking giełd krypto – tym serwisom zdecydowanie warto dać szansę!

Wytypowaliśmy pięć sprawdzonych, godnych zaufania giełd, które nie tylko funkcjonują na rynku od długiego czasu, ale wdrażają też innowacje, dzięki którym handel kryptowalutami funkcjonuje coraz lepiej. Oto one:

  1. Binance

Pod względem wolumenu obrotu, to jedna z największych (a zdaniem wielu, największa) giełda krypto na świecie. Założona w 2017 roku przez Changpeng Zhao, firma zyskała uznanie dzięki dużej liczbie dostępnych kryptowalut, niskim opłatom transakcyjnym oraz zaawansowanym funkcjom handlowym. Binance oferuje m.in.:

  • staking,
  • kredyty,
  • własny blockchain (Smart Chain by Binance).
  1. Coinbase

To jeden z najbardziej renomowanych graczy na rynku kryptowalut. Jest to idealna platforma dla początkujących inwestorów, oferująca łatwy w obsłudze interfejs użytkownika i intuicyjny proces zakupu kryptowalut. Użytkownicy doceniają ją też za bezpieczeństwo oraz mnogość zabezpieczeń, które mają chronić cyfrowy kapitał internautów.

  1. Kraken

Kraken to jedna z najstarszych giełd kryptowalut, założona w 2011 roku przez Jessego Powella. Oferuje ona szeroki wybór krypto, a także zaawansowane funkcje handlowe, takie jak handel z dźwignią i futures. Jest również jedną z giełd, która pozwala na wpłaty i wypłaty w tradycyjnych walutach FIAT, takich jak dolar amerykański, euro czy funt szterling.

  1. Uniswap

Uniswap to lider wśród giełd zdecentralizowanych (DEX). Działa na blockchainie Ethereum i umożliwia handel dowolnym tokenem ERC-20 bez potrzeby depozytu środków na giełdę. To giełda P2P, co oznacza, że transakcje są realizowane bezpośrednio między użytkownikami, co zapewnia większą prywatność i kontrolę nad finansami, choć trzeba pamiętać też o pewnym progu ryzyka, jaki towarzyszy takim usługom.

  1. LocalBitcoins

LocalBitcoins to giełda P2P specjalizująca się w handlu Bitcoinem. Użytkownicy na całym świecie mogą publikować oferty kupna i sprzedaży Bitcoinów, ustalając własne warunki transakcji. Ta giełda jest szczególnie popularna w krajach z ograniczonym dostępem do tradycyjnych usług finansowych, a jej system ocen, który bazuje na reputacji, pomaga zminimalizować ryzyko oszustwa.

Artykuł dostarczony przez partnera strony.