Reklama
aplikuj.pl

Ranking kredytów gotówkowych – jak wybrać najlepszy kredyt?

Ranking kredytów gotówkowych

Pożyczenie pieniędzy z banku nie musi być drogie. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, najkorzystniejszą ofertę wskaże Ci ranking kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy można znaleźć w ofercie każdego banku świadczącego usługi dla klientów indywidualnych oraz firm. Jest to najprostszy rodzaj kredytu, który można zaciągnąć w kwocie od 1000 do 200 000 zł na okres od 3 do 120 miesięcy, a pozyskane środki przeznaczyć na dowolny wydatek konsumpcyjny. W praktyce więc produkt ten pozwala sfinansować niemal wszystko – zakup sprzętu AGD, opłacenie wycieczki zagranicznej lub kursu językowego, czy też przeprowadzenie remontu mieszkania.

Ogólne warunki zaciągania takiego zobowiązania są bardzo podobne we wszystkich instytucjach. Jak zatem rozpoznać najlepszy kredyt gotówkowy? To bardzo proste, ponieważ najkorzystniejsza oferta powinna:

 • spełniać oczekiwania kredytobiorcy – czyli np. być dostępna w kwocie, jakiej się potrzebuje,
 • być dostępna bez zbędnych formalności – czyli bez zabezpieczeń, bez dostarczania wielu dokumentów itp.,
 • być tania – czyli wiązać się z jak najniższymi kosztami zaciągnięcia zobowiązania.

Dla wielu osób dość istotne jest także, by można było wziąć kredyt gotówkowy online, czyli aby można było się o niego ubiegać całkowicie przez Internet, bez konieczności odwiedzania placówki bankowej.

Jak ranking kredytów gotówkowych pomaga w wyborze oferty?

Najważniejszą cechą dobrego kredytu jest niski koszt jego zaciągnięcia. Im mniej pieniędzy oddamy do banku z tytułu pożyczenia gotówki, tym lepiej. Ponadto niski koszt kredytu oznacza niższe raty, a więc mniejsze obciążenia miesięczne związane z regulowaniem zadłużenia.

Chcąc zaciągnąć pod względem kosztów najlepszy kredyt gotówkowy, należy porównać oferty pod kątem następujących parametrów:

 • oprocentowania,
 • prowizji,
 • RRSO – jest to wskaźnik określający Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która odzwierciedla wszystkie koszty zaciągnięcia zobowiązania łącznie (odsetki, prowizję, opłaty dodatkowe, ubezpieczenie itp.).

Jeśli chodzi o powyższe parametry, w porównaniu ofert bardzo pomocny jest ranking kredytów gotówkowych. Prezentuje on aktualnie najlepsze produkty według RRSO, czyli od najtańszego do najdroższego. Narzędzie to można znaleźć na internetowych portalach o tematyce finansowej i skorzystać z niego całkowicie za darmo.

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Znalezienie korzystnego produktu finansowego za pomocą rankingu kredytu gotówkowego jest bardzo proste i pozwala oszczędzić mnóstwo czasu. Dzięki niemu nie trzeba odwiedzać stron internetowych wszystkich banków i szukać informacji na temat ich oferty kredytowej. W rankingu są one zebrane w jednym miejscu i uporządkowane w sposób pozwalający na szybkie porównanie warunków finansowych poszczególnych produktów.

Jak wykorzystać ranking do znalezienia najlepszej oferty dla siebie? Wystarczy w nim zaznaczyć podstawowe parametry kredytu, jaki chcemy zaciągnąć, czyli jego kwotę i okres spłaty. Następnie po uruchomieniu wyszukiwarki trzeba zaczekać chwilę na pojawienie się listy najlepszych ofert odpowiadających naszym wymaganiom. Powinny być one uszeregowane od najtańszej do najdroższej, a każda zawierać informacje dotyczące:

 • szczegółowych kosztów kredytu (wysokość oprocentowania i prowizji),
 • RRSO,
 • całkowitej kwoty do spłaty,
 • wysokości miesięcznej raty.

Najlepszy kredyt gotówkowy pod względem warunków finansowych będzie miał najniższe RRSO, najniższą wartość miesięcznej raty oraz najniższy całkowity koszt zobowiązania. Aby go znaleźć, warto skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego.

Najlepszy kredyt gotówkowy – na jakie elementy oferty zwrócić uwagę?

Warto pamiętać, że o atrakcyjności oferty kredytowej decydują nie tylko kwestie kosztowe. Zanim więc złożymy wniosek o kredyt wybrany za pomocą rankingu, przeczytajmy jego szczegółowe warunki bezpośrednio na stronie internetowej banku. W szczególności należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

 • rodzaj oprocentowania – czy jest stałe, czy zmienne,
 • ubezpieczenie – czy jest dobrowolne, czy obligatoryjne (niekiedy należy je wykupić, aby skorzystać z promocyjnych warunków finansowania),
 • udogodnienia w trakcie spłaty zobowiązania – na przykład możliwość skorzystania z wakacji kredytowych,
 • sposób wnioskowania – tylko niektóre banki mają w ofercie kredyt gotówkowy online, o który można ubiegać się w sposób całkowicie zdalny.

Zaciągnięcie kredytu wiąże się z konkretnymi konsekwencjami – przede wszystkim poprzez podpisanie umowy zobowiązujemy się do terminowej spłaty rat każdego miesiąca. Aby móc bez problemu wywiązywać się z tego zobowiązania, warto wybrać produkt najtańszy, który nie będzie stanowił zbyt dużego obciążenia dla domowych finansów. Ranking kredytów gotówkowych online jest narzędziem, który pomoże w wyborze takiej oferty – warto z niego skorzystać, bo jest szybki, skuteczny i całkowicie darmowy.

Artykuł sponsorowany.