Reklama
aplikuj.pl

Pentagon przygotował raport o UFO. Poznaliśmy datę publikacji

pentagon

Pentagon jest gotowy do przedstawienia raportu dotyczącego obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających, czyli UFO. Trudno jednak oczekiwać, by udostępnione dokumenty zmieniły nasze postrzeganie tematów związanych z pozaziemskimi formami życia.

W 2020 roku Senacka Komisja Wywiadu Stanów Zjednoczonych wezwała do zbadania UFO za sprawą ustawy opisanej w Intelligence Authorization Act na rok fiskalny 2021. Zgodnie z dokumentem, członkowie komisji byli zaniepokojeni brakiem jednolitego, kompleksowego procesu służącego do zbierania i analizowania danych wywiadowczych na temat niezidentyfikowanych obiektów latających.

Czytaj też: UFO uwiecznione przez Marynarkę Wojenną. Nagranie trafiło do sieci

Po uchwaleniu ustawy 21 grudnia 2020 r., dyrektor wywiadu i sekretarz obrony mieli 180 dni na opracowanie raportu. W czerwcu minie więc termin złożenia tych dokumentów. Przypominamy, że w kwietniu 2020 roku Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych udostępniła trzy filmy z obserwacji UFO, które uwieczniono w 2004 i 2015 roku. Na nagraniach widać tajemnicze obiekty poruszające się z ponaddźwiękowymi prędkościami mimo braku widocznych napędów. Ich manewry wydawały się wręcz zaprzeczać niektórym prawom fizyki.

Raport o UFO przygotowany przez Pentagon zostanie opublikowany najpóźniej 19 czerwca 2021 roku

Głos w sprawie zabrał nawet były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, który przyznał, że ani on, ani jego współpracownicy nie są w stanie wyjaśnić, co widać na nagraniach. Czego możemy się jednak spodziewać po nadchodzącym raporcie? Pomimo jego jawnego charakteru już teraz wiadomo, że nie wszystkie informacje zawarte w dokumencie będą publicznie dostępne. Komisja zażądała między innymi szczegółowej analizy danych dotyczących UFO i danych wywiadowczych, wliczając w to informacje zebrane przez FBI.

Czytaj też: Amerykanie ujawnili przypadkowo ściśle tajne informacje nuklearne

Komitet oczekuje również, że raport ustali proces wymiany informacji pomiędzy agencjami, aby pomóc w identyfikacji nieznanych technologii i wykryć wzorce dotyczące budowy obiektów widocznych na nagraniach. Ich pochodzenie wydaje się naprawdę tajemnicze, ponieważ nie ma pewności, czy mamy do czynienia z pozaziemską technologią czy może pojazdami należącymi do krajów takich jak Rosja, Chiny czy Iran.