Reklama

Raspberry Pi jest jednym z najlepiej sprzedających się komputerów w historii

Jak myślicie, jakie były trzy najlepiej sprzedające się komputery w historii? Pewnie powiecie, że wśród nich na pewno znajduje się Commodore 64, MAC i PC. A to nieprawda. Z trójki wyrzucony został właśnie ten pierwszy model.

Commodore 64 sprzedał się w ilości 12,5 miliona sztuk od 1982 do 1993 roku. O Raspberry Pi mówiono, że jak sprzeda 20 000 sztuk to będzie duży sukces. Mamy rok 2017, 5 lat minęło od jego premiery i sprzedało się w ilości 12,5 miliona! Po platformie MAC i PC malinka jest najbardziej popularnym sprzętem do obliczeń. A firma ciągle nie zwalnia tempa. Najnowszy Pi Zero W sprzedał się w ilości 100 tysięcy sztuk zw cztery dni po premierze. Model Raspberry Pi 3B najlepiej sprzedaje się pośród całej rodziny. Zaraz za nim plasuje się Pi 2B i Pi B. Oryginalny model A stanowi jedynie 2% sprzedaży.

Skoro firma tak się rozkręca to z pewnością tylko umocni swoje miejsce w tej trójce. Wątpliwe jest, żeby sprzedaż przerosła MAC czy PC ale z pewnością nowym pomysłom ciężko będzie dogonić Raspberry.

Źródło: http://www.eteknix.com/