Reklama
aplikuj.pl

Ratownicy medyczni z jetpackami. Nadchodzą latający bohaterowie

Ratownicy medyczni z jetpackami,

Po testach plecaka odrzutowego Gravity Industries brytyjska organizacja charytatywna świadcząca usługi ratownictwa helikopterowego Great North Air Ambulance Service najwyraźniej poszła w tę stronę. Dowiedzieliśmy się, że jeden z jej członków ukończył właśnie szkolenie na używanie jetpacka i wkrótce mają je zacząć dwaj koleni. Tak oto zaczną swoją działalność pierwsi na świecie ratownicy medyczni z jetpackami.

Dzięki Gravity Industries świat doczeka się nowych bohaterów. Będą nimi ratownicy medyczni z jetpackami

Firma Gravity Industries już nie raz podbijała nagłówki artykułów za sprawą swojego plecaka odrzutowego Jet Suit. Związane z nim trzy silniki odrzutowe (1 na plecach i po jednym na rękach) generują 1050 koni mechanicznych, które przekładają się na 144-kilogramowy ciąg. Pozwala przelecieć około pięciu kilometrów przez maksymalnie cztery minuty i rozwijać prędkości ponad 80 km/h, unosząc użytkownika na wysokość ponad 3600 metrów.

Wciąż jesteśmy zaskoczeni tym faktem, wszyscy patrzą na to, że jesteśmy pierwszymi na świecie ratownikami medycznymi w kombinezonach odrzutowych, ale dla nas liczy się niesienie pomocy pacjentom

– powiedział powiązany z przedsięwzięciem ratownik Andy Mawson.

Czytaj też: Europejska Agencja Kosmiczna wybrała pamięci firmy SYDERAL z Gdańska

Dzięki temu zamiast polegać na śmigłowcach, czy żmudnej podróży do poszkodowanego w górzystych ternach, ratownicy po odpowiednim przeszkoleniu będą mogli reagować jeszcze szybciej na wezwanie właśnie dzięki jetpackom od Gravity Industries. Zamiast kilkudziesięciu minut, na miejsce będą mogli przybyć w ledwie kilkadziesiąt/kilkaset sekund.