Reklama
aplikuj.pl

RE2 opracowało trójpalczasty chwytak STARFISH dla amerykańskiej marynarki. W czym pomoże?

RE2 opracowało trójpalczasty chwytak STARFISH.trójpalczasty chwytak STARFISH.

RE2 osiągnęła znaczący techniczny kamień milowy w swoim projekcie STARFISH (Strong Tactile mARitime hand for Feeling, Inspecting, Sensing and Handling). To dosyć wyjątkowy trójpalczasty chwytak STARFISH, który posłuży amerykańskiej marynarce w zwalczaniu min oraz unieszkodliwiania ładunków wybuchowych.

Trójpalczasty chwytak STARFISH

STARFISH jest zaawansowanym chwytakiem z dotykowym sprzężeniem zwrotnym, a ostatnie osiągnięcie firmy w jego rozwoju sprowadza się do tego, że z powodzeniem zmontowała i przetestowała w warunkach laboratoryjnych kompletny chwytak STARFISH, zdolny do chwytania i trzymania różnych obiektów. Podczas testów prototyp wykorzystał swoje trzy palce do chwytania małych i dużych przedmiotów, a w tym ściskania pęsety i chwytania większych obiektów.

STARFISH znacząco zwiększa możliwości robotyki podwodnej w różnych zastosowaniach wojskowych i komercyjnych. Dodanie STARFISH do naszych ramion robotycznych klasy Sapien Sea zapewni operatorom robotów jeszcze większą mobilność, wizualizację i sprawność w niepewnych środowiskach podwodnych

– powiedział Jorgen Pedersen, Dyrektor Operacyjny Sarcos.

Czytaj też: IRIS dla B-52. Bombowce doczekają się nowego systemu komunikacji BLOS

W tym procesie każdy palec dostosowywał się do kształtu, umożliwiając bezpieczne trzymanie przedmiotów w momencie kontaktu. Chwytak STARFISH wykorzystuje zaawansowany układ czujników wizualnych i podwodnych, aby orientować się w otoczeniu. Podczas kolejnej fazy projektu zostanie przymocowany do ramion podwodnych Sapien Sea Class, które następnie zostaną zamontowane na podwodnym ROV i przetestowane w środowisku podwodnym.