realme 8 Pro z z aparatem 108 MP to początek fotograficznych innowacji

realme 8 Pro z z aparatem 108 MP to początek fotograficznych innowacji

Podczas dzisiejszego wydarzenia Camera Innovation Event realme zaprezentowało swój pierwszy aparat fotograficzny oferujący rozdzielczość 108 Mpix przy okazji zdradzono, że trafi on do ich najnowszego smartfona realme 8 Pro.

Fotograficzne innowacje w realme 8 Pro

Podczas wydarzenia Camera Innovation Event zapowiedziano, że to właśnie fotograficzne innowacje będą jednym z przewodnich motywów smartfonów realme z serii 8. Trafią do nich nowe tryby fotografii poklatkowej, a także efekt miniaturowego światła czy poklatkowy tryb Starry Mode.

realme 8 Pro zostanie wyposażony w sensor nowej generacji o rodzielczości 106 Mpix i matrycę Samsung ISOCELL HM2. Dzięki temu wykonywanie zdjęć w przeróżnych warunkach będzie łatwiejsze, a otrzymane fotografie będą znacznie lepszej jakości dzięki bardziej szczegółowym detalom czy ekspozycji kolorów. Maksymalna rozdzielczość zdjęć będzie wynosić 12000 x 9000 pikseli dzięki pikselom w rozmiarze 0,7 μm. Przy wykonywaniu codziennych zdjęć algorytmy aparatu połączą 9 pikseli w 1 co ma dać o wiele bardziej doświetlone i doskonalsze zdjęcie o rozdzielczości 4000 x 3000 pikseli (12 MP).

Cyfrowy zoom z detalami, gwiazdy w trybie poklatkowym i inne innowacje fotograficzne

w smartfonie zostanie również wykorzystana technologia In-sensor Zoom. Wykonane z trzykrotnym zoomem optycznym zdjęcia będą charakteryzować się większa ostrością niż te wykonane innymi smartfonami ze średniej półki cenowej. Kiedy skorzystamy z tego trybu aparat wykona 8 zdjęć w rozdzielczości 12 MP, a potem algorytm połączy je w jedno i tak zoptymalizuje, by wydobyć jak najwięcej szczegółów.

W realme 8 Pro znajdziemy również udoskonalony tryb fotografii nocnego nieba, a także opcję fotografii gwiazd z efektem time-lapse. Tutaj warto zauważyć, że taka funkcja pojawi się w smartfonie po raz pierwszy na świecie.

Do modelu 8 Pro trafi również tryb Tilt-shift, który umożliwi zabawę płaszczyzną i perspektywą fotografii tak, że sfotografowane obiekty zamiast realnych będą przypominać makiety. tryb ten pozwoli również na wyostrzenie wybranej części zdjęcia przy jednoczesnym rozmyciu widocznych na dalszym planie obiektów.

realme zapowiedziało również, że w smartfonach serii 8 pojawią się nowe filtry i efekty przygotowane dla miłośników selfie.