Reklama
aplikuj.pl

Realme C55 trafi jednak do Europy. Kiedy?

Wczoraj w Indonezji pojawił się Realme C55 i wydawało się, że smartfon ominie nasz kontynent. Okazuje się jednak, że europejska premiera się odbędzie, choć na razie jeszcze nie wiadomo kiedy.

Realme C55 prawie jak iPhone

Nowy model producenta wyróżnia się przede wszystkim rozwiązaniem podobnym do Dynamic Island, które znalazło się w iPhone’ach 14 Pro. Chodzi o otwór z przodu, w którym znalazł się aparat do selfie. Realme poszło jednak o krok dalej, bo na Mini Capsule wyświetlić można jeszcze informacje o stanie baterii czy zużyciu danych, liczbie pokonanych kroków itp. Co istotne, normalnie mamy zwykły okrągły otwór.

Jeśli chodzi o ogólną specyfikację, to Realme C55 został wyposażony w płaski, 6,52-calowy ekran LCD o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Sercem smartfona jest układ Helio G88 wspierany przez 4/8 GB pamięci RAM i 64/128/256 GB pamięci wbudowanej. Trochę zaskakuje ten ostatni wariant, bo zwykle w budżetowcach nie dostajemy 256 GB. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 33 W. Smartfon działa będzie pod kontrolą Androida 13 z nakładką Realme UI 4.0. Na pokładzie znalazł się też 8-megapikselowy aparat do selfie, 64-megapikselowy aparat główny i 2-megapikselowy czujnik głębi.

Realme C55 zadebiutował już w Indonezji, ale dyrektor generalny Realme Europe zapowiedział, że smartfon pojawi się też w Europie. Jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, zarówno ceny, jak i dostępność nie została jeszcze ujawniona.