Reklama
aplikuj.pl

Realme idzie na rekord szybkości ładowania. Technologia 240 W zostanie zaprezentowana na dniach

Realme GT Neo 3

Smartfon z najszybszym ładowaniem? Obecnie jest nim Xiaomi Redmi Note 12 Explorer, który obsługuje ładowanie 210 W. Jednak pierwsze miejsce zostanie niedługo odebrane przez Realme, bo firma już na początku stycznia zaprezentuje GT Neo 5.

Realme ogłosiło dzisiaj, że już 5 stycznia zaprezentuje model GT Neo 5, który w dniu ogłoszenia stanie się smartfonem z najszybszym ładowaniem na świecie. W ofercie producenta jest nim obecnie GT Neo 3 obsługujący ładowanie 150 W, natomiast najnowszy model znacznie przekroczy granicę 200 W, ponieważ zastosowano w nim technologię ładowania 240 W.

Producent nie ujawnił nam zbyt wielu szczegółów na jego temat, wiemy tylko, że będzie wyposażony w ogniwo 4600 mAh. Jak szybko taki akumulator naładujemy do pełna? Zapewne w mniej niż 10 minut. Spodziewamy się jednak, że Realme postąpi podobnie jak w przypadku GT Neo 3, czyli wprowadzi na rynek dwa warianty, różniące się obsługiwanym ładowaniem. Drugi może mieć akumulator 5000 mAh z ładowaniem 150 W. Kolejna różnica pomiędzy wersjami ma sprowadzać się do wykorzystanego chipsetu. Ten pierwszy napędzi Snapdragon 8+ Gen 1, natomiast drugi – Dimensity 8200.