Reklama
aplikuj.pl

Data premiery Realme GT Neo 5 SE przestała być już tajemnicą

Od jakiegoś czasu słyszymy o Realme GT Neo 5 SE, kolejnym modelu chińskiego producenta. Dziś dowiedzieliśmy się, kiedy ten smartfon zadebiutuje.

Co już wiemy o Realme GT Neo 5 SE?

Jakiś czas temu urząd certyfikacyjny 3C ujawnił nam, że nadchodzący model od Realme będzie oferował szybkie ładowanie z mocą 100 W. To nas nie dziwi, w końcu spodziewamy się, że będzie to okrojona wersja GT Neo 5, więc producent wolał zachować ładowanie 240 W dla droższego urządzenia. Ten tańszy, jak donosi znany leaker Digital Chat Station, ma zaoferować ponadto 6,74-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2772 × 1240 pikseli, częstotliwości odświeżania 144 Hz, przyciemnianiu PWM 2160 Hz i szczytowej jasności 1100 nitów.

Realme GT Neo 5 SE napędzany będzie przez układ Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2, natomiast za zasilanie odpowie akumulator o pojemności 5500 mAh ze wspomnianym wcześniej ładowaniem 100 W. To nadal bardzo szybka technologia, na którą trudno narzekać. Z dodatkowych informacji ujawniono, że z przodu ma znaleźć się 16-megapikselowa kamerka do selfie, natomiast z tyłu Realme umieści główny aparat 64 Mpix, 8-megapikselowy ultraszerokokątny i 2-megapikselowy czujnik dodatkowy, zapewne do makro i pomiaru głębi.

Teraz Realme ogłosiło, że smartfon zostanie zaprezentowany w Chinach już 3 kwietnia. Przy okazji ujawniono, że będzie miał 8,95 mm grubości i waży 193,1 g, co czyni go o około 6 g lżejszym niż Neo5. Potwierdzono też napędzający go chipset.