Reklama
aplikuj.pl

Wyciekła specyfikacje Realme GT Neo 5 SE. Czy i ten model zaoferuje ładowanie 240 W?

Niedawno Realme wprowadziło w Chinach model GT Neo 5, który oferował ekstremalnie szybkie ładowanie mocą 240 W (w jednym z wariantów), natomiast podczas trwających targów MWC 2023 urządzenie zostało zaprezentowane na rynku globalnym. Teraz dowiedzieliśmy się, że powstanie też słabsza wersja, czyli Realme GT Neo 5 SE. Co o nim wiemy?

Realme GT Neo 5 SE powoli ujawnia swoje tajemnice

Urząd certyfikacyjny 3C ujawnił nam, że nadchodzący model od Realme będzie oferował szybkie ładowanie z mocą 100 W. To nas nie dziwi, w końcu spodziewamy się, że będzie to okrojona wersja GT Neo 5, więc producent wolał zachować ładowanie 240 W dla droższego urządzenia. Ten tańszy, jak donosi znany leaker Digital Chat Station, ma zaoferować ponadto 6,74-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2772 × 1240 pikseli, częstotliwości odświeżania 144 Hz, przyciemnianiu PWM 2160 Hz i szczytowej jasności 1100 nitów.

Realme GT Neo 5 SE napędzany będzie przez układ Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 1, natomiast za zasilanie odpowie akumulator o pojemności 5500 mAh ze wspomnianym wcześniej ładowaniem 100 W. To nadal bardzo szybka technologia, na którą trudno narzekać. Z dodatkowych informacji ujawniono, że z przodu ma znaleźć się 16-megapikselowa kamerka do selfie, natomiast z tyłu Realme umieści główny aparat 64 Mpix, 8-megapikselowy ultraszerokokątny i 2-megapikselowy czujnik dodatkowy, zapewne do makro i pomiaru głębi.

Czytaj też: Szybkie ładowanie w smartfonie jak Pit Stop w Formule 1. 300 W to już definicja czystego szaleństwa

Informacji o dacie premiery tego modelu jeszcze nie ma, ale spodziewać się można, że skoro pojawia się już w bazach certyfikacyjnych, to na jego debiut długo nie trzeba będzie czekać.