Reklama
aplikuj.pl

Realme GT Neo 5 pójdzie na rekord w kwestii szybkości ładowania

Realme GT Neo 3

Producenci smartfonów prześcigają się obecnie w dwóch kwestiach – aparatów i technologii ładowania. O ile firmy pokroju Apple czy Samsunga stawiają na łagodne, sprawdzone ulepszenia, o tyle Chińczycy co chwila serwują nam jakieś wielkie rewolucje. Jedną z nich mamy znaleźć na pokładzie Realme GT Neo 5.

Premiery Realme GT Neo 5 spodziewamy się w pierwszym kwartale 2023 roku, najwyższy więc czas na przecieki dotyczące tego modelu

Znany leaker Digital Chat Station zaserwował nam porcję doniesień na temat kolejnego przedstawiciela serii GT Neo. Najnowszy model ma pojawić się w dwóch wersjach – jednej standardowej i drugiej, która zaoferuje ultra szybkie ładowanie. Ten pierwszy wariant z baterią 5000 mAh naładujemy z mocą 150 W. To nadal bardzo szybko, ale przy drugiej wersji można trochę żartować o ślimaczym tempie. Realme GT Neo 5 w drugim wariancie ma dostać nieco mniejszy akumulator 4700 mAh, ale za to z rekordowym ładowaniem 240 W! Mowa więc już o kilkuminutowym ładowaniu.

Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację, tutaj wielu konkretów nie ma, choć to, co już wiemy wskazuje, że główne fajerwerki Realme zarezerwuje właśnie dla technologii ładowania. Za napędzanie smartfona ma odpowiedzieć flagowy układ MediaTek, a wyświetlacz AMOLED o nieznanej przekątnej będzie odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Jest jeszcze wzmianka o aparacie głównym z sensorem IMX890 i matrycą 50 Mpix, który będzie wzbogacony o optyczną stabilizację obrazu.