Reklama
aplikuj.pl

Realme oficjalnie potwierdza nadchodzącą premierę Realme GT Neo 5

Na oficjalnym profilu Realme na Weibo opublikowano zapowiedź Realme GT Neo 5, czyli nadchodzącego smartfona producenta, który zostanie wyposażony w najszybsze na świecie ładowanie.

Realme od samego początku reklamuje swój nowy smartfon wykorzystując do tego informacje o obsługiwanym ładowaniu. Trudno się zresztą temu dziwić, żaden inny model konkurencji nie zaoferuje takiej technologii, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. 240 W pozwoli na naładowanie akumulatora w zaledwie kilka minut, choć inną sprawą jest to, jak tak ogromne obciążenie wpłynie na kondycję i żywotność ogniwa.

Tego dowiemy się jednak dopiero podczas premiery, ale na nią nie będziemy musieli długo czekać, bo zgodnie z zapowiedzią producenta, stanie się to już w przyszłym miesiącu. Nie określono co prawda dokładnej daty, jednak przecieki wskazują na 8 lutego.

Jeśli chodzi o specyfikację urządzenia, ta została zdradzona w wielu przeciekach. Wiadomo więc, że Realme GT Neo 5 będzie napędzany przez układ Snapdragon 8+ Gen 1 połączony z 16 GB pamięci RAm i do 256 GB pamięci wbudowanej. Smartfon będzie mógł się pochwalić 6,7-calowym ekranem OLED o rozdzielczości 1,5K i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Za zasilanie odpowie akumulator 4600 mAh i tutaj warto wiedzieć, że mają pojawić się dwa warianty smartfona, różniące się właśnie pojemnością ogniwa i obsługiwanym ładowaniem. Druga wersja dostanie akumulator 5000 mAh z ładowaniem 150 W.