Reklama
aplikuj.pl

realme Pad Mini zadebiutował. Jest kompaktowy i przystępny cenowo

realme Pad Mini zadebiutował. Jest kompaktowy i przystępny cenowo

W ubiegłym roku realme wydało swój pierwszy tablet – realme Pad. Wygląda na to, że producent chce zagrzać miejsce w tym segmencie na dłużej, bo teraz wypuszcza na rynek realme Pad Mini. przyjrzyjmy się mu bliżej.

realme Pad Mini – tani tablet z Androidem w obudowie przypominającej iPada Mini

Nowy tablet producenta charakteryzuje się smukłą konstrukcją z wąskimi ramkami bocznymi i zaokrąglonymi rogami. Wyposażono go w 8,7-calowy panel LCD o rozdzielczości  1340 x 800 pikseli. Dla wygody użytkowania dodano tryb słoneczny. Z przodu umieszczono czujnik 5 Mpix z przysłoną  f/2,2, zaś z tyłu aparat 8 Mpix ( f/2.0) bez lampy błyskowej LED.

realme Pad Mini napędzany jest przez ośmiordzeniowy chipset Unisoc T616, połączony z 3 GB/4 GB pamięci RAM i 32 GB/64 GB pamięci masowej. Bateria o pojemności 6400 mAh obsługuje szybkie ładowanie z mocą 18 W. Na pokładzie nie zabrakło obsługi LTE, podwójnych głośników stereo, Bluetooth 5.0, dwuzakresowego Wi-Fi i slotu na karty microSD. Tablet działa pod kontrolą Androida 11 z nakładką realmeUI dla tabletu.

Urządzenie dostępne jest na razie tylko na Filipinach w kolorze szarym i niebieskim w cenie od 195 dolarów. Na razie nie udostępniono żadnych informacji dotyczących międzynarodowej dostępności.