Reklama
aplikuj.pl

realme Pad X oficjalnie zadebiutował. Na pokładzie 11-calowy ekran, pojemna bateria i nie tylko

realme Pad X oficjalnie zadebiutował

Po wielu plotkach i przeciekach realme Pad X zaliczył swoją premierę w Chinach. To już trzecia odsłona tabletów producenta. przyjrzyjmy się specyfikacji i cenom.

realme Pad X jest najbardziej zaawansowanym tabletem w ofercie producenta

Patrząc na zdjęcia, od razu widzimy, że realme postanowiło nieco odmienić jego wygląd w porównaniu do realme Pad i Pad Mini. Zmiany jednak są większe i najbardziej widoczne w specyfikacji. Mamy tutaj 11-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2K, jasności szczytowej 450 nitów. Pojawił się też filtr niebieskiego światła z certyfikatem TÜV Rheinland, tryb światła słonecznego i przyciemnianie DC. Ekran obsługuje też rysik, który naładujemy magnetycznie z boku urządzenia.

realme Pad X napędzany jest prze układ Qualcomm Snapdragon 695 w dwóch konfiguracjach pamięci – 4/64 GB i 6/128 GB. Dostępna jest jedynie opcja z łącznością Wi-Fi. Za energię odpowiada bateria o pojemności 8340 mAh z obsługą szybkiego ładowania 33 W.

Z przodu umieszczono 8-megapikselowy aparat o szerokim kącie widzenia 105 stopni, a z tyłu pojedynczy czujnik 13 Mpix. Nie zabrakło poczwórnych głośników z Dolby Atmos, Androida 12 czy obsługi Hi-Res Audio. Tablet ma 7,1 mm grubości i waży 499g. Do sprzedaży wchodzi w trzech wariantach kolorystycznych – Star Grey, Sea Salt Blue i Bright Chessboard Green.

Ceny?

  • 4 GB + 64 GB – 1299 juanów (ok. złotych)
  • 6 GB + 128 GB – 1599 juanów (ok. złotych)