Reklama
aplikuj.pl

realme prezentuje ładowanie 150 W. Już niedługo trafi do pierwszego smartfona

realme prezentuje ładowanie 150 W. Już niedługo trafi do pierwszego smartfona

Podczas targów MWC 2022 nie tylko OPPO miało coś do powiedzenia na temat technologii ładowania smartfonów. Swoją nowość zaprezentowało też realme i od razu dostaliśmy zapowiedź, że ładowanie 150 W wkrótce pojawi się w pierwszym smartfonie.

Realme przedstawia ładowanie UltraDart o mocy 100-200 W

Jakiś czas temu realme zapowiedziało prezentację swojej najnowszej technologii szybkiego ładowania. Zgodnie z obietnicą mieliśmy okazję zobaczyć system UltraDart umożliwiający ładowanie z mocą od 100 do 200 W. Technologia ta jest rozwinięciem już istniejącego Dart, pozwalającego na ładowanie z mocą 18-65 W. UltraDart ma działać jeszcze szybciej, dodając więcej funkcji, aby zapewnić bezpieczeństwo i długowieczność baterii.

Zapowiedziano od razu, że jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowany pierwszy smartfon obsługujący tę technologię. Oczywiście nie będzie to jeszcze 200 W a „zaledwie” 150 W, co raczej i tak nikogo nie rozczaruje. Jest to bowiem naprawdę zawrotna prędkość, która umożliwi naładowania smartfona od zera do 50% w zaledwie 5 minut. Z informacji, które realme przekazało podczas prezentacji wiemy, że dzięki algorytmowi zarządzania temperaturą, bateria nie będzie nagrzewać się powyżej 43 stopni podczas ładowania, nawet, gdy będziemy w tym czasie grać na telefonie czy oglądać filmy. Natomiast dzięki systemowi Ultra Battery Protection bateria zachowa dłuższą żywotność, bo nawet po 1000 cykli ładowania jej pojemność spadnie o zaledwie 20%.

Pierwszym smartfonem, który będzie mógł pochwalić się UltraDart 150 W będzie realme GT Neo3. Co prawda realme nie zdradziło na jego temat zbyt wielu szczegółów, ale spodziewamy sie jego premiery w najbliższym czasie.