WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Recenzja Oppo Reno3 okiem użytkownika

Recenzja Oppo Reno3 okiem użytkownika
Lokowanie produktu

Oppo Reno3 trafił już do naszego Czytelnika, który wygrał go w w ramach konkursu organizowanego wspólnie z Oppo. Oto jego recenzja i wrażenia z użytkowania smartfonu.

Telefon tej marki mam w rękach po raz pierwszy i jego mieniąca się, piękna obudowa od razu przykuła moją uwagę. W pudełku znajdował się przeźroczysty case, który po założeniu nie ujmuje wdzięku smartfonowi.

Telefon przy pierwszym włączeniu proponuje hybrydowe odblokowywanie ekranu, które działa bardzo szybko i wygodnie. Ciekawą dla mnie nowością jest czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran, który działa bardzo szybko i precyzyjnie za pierwszym razem. Pierwszym zaskoczeniem była jego szybka i łatwa w obsłudze nakładka na Androida.

Z czasu rozładowywania baterii wynika także, że system jest dobrze zoptymalizowany, gdyż bateria wytrzymuje bez problemu cały dzień, a jeśli nie korzysta się z niego zbyt intensywnie to dwa dni. Niedobór energii nadrabia się bardzo szybko – z 20% do 100% zajmuje to średnio 65 minut. Ładowanie z mocą 20W za pomocą dedykowanej ładowarki nie nagrzewa telefonu. Niestety inne ładowarki z szybkim ładowaniem nie są w stanie naładować telefonu tak szybko jak ta oryginalna, ale te z szybkim ładowaniem robią to ok 30% dłużej.

Reno3 nie nagrzewa się także w trakcie zwykłego korzystania z niego i grania. Lekki wzrost temperatury zauważyłem przy włączonych wielu aplikacjach i funkcjach takich jak Google Maps(gps), Yanosik, Spotify(bluetooth) naraz – w takiej konfiguracji pełna bateria wystarcza na ok 8 godzin. Mimo takiego obciążenia nie zaciął się i nadal płynnie działał co mnie pozytywnie zaskoczyło.

W wolnych chwilach fotografuję dronem lub gdy nie ma odpowiedniej pogody umilam czas grając w gry i oglądając seriale na Netflix. Do obu tych celów Reno3 nadaję się wyśmienicie.

Oppo Reno 3, test Oppo Reno 3, recenzja Oppo Reno 3, review Oppo Reno 3, opinia Oppo Reno 3

Jako że to fotografia z drona jest moją pasją mogę pokazać jakie ujęcia udało mi się nagrać i jak przyjemnie przebiegał proces ze względu na duży i widoczny w słońcu ekran AMOLED.  Całą zabawę nagrałem z każdej możliwej strony :)

Zdjęcia wykonane telefonem:

Zająłem się również testami aparatu przedniego i tylnego co widać na poszczególnych zdjęciach i nagraniach. Test zwolnionego tempa wypadł w porządku choć wolałbym jeszcze wolniej zobaczyć jak działa mój ulubiony zegarek.

Oppo Reno 3, test Oppo Reno 3, recenzja Oppo Reno 3, review Oppo Reno 3, opinia Oppo Reno 3

Ciekawa funkcja „olśniewający kolor” dodaje blasku zachodom słońca oraz innym sceneriom, więc o ile nie zależy nam na super naturalnych kolorach to bardzo dobrze jest jej użyć, bo poprawia wg mnie estetykę zdjęcia. Mikrofon całkiem sprawnie wyłapuje dźwięk podczas nagrań a stabilizacja mimo tego że ogranicza pole nagrywania to znacznie poprawia jego jakość.

Filmy nagrane telefonem:

Oppo Reno3 – widok z drona
Lot dronem na ekranie Oppo Reno3

Testowałem również dźwięk, który na słuchawkach brzmi wyraźnie i bez zastrzeżeń. Nie przebijają się żadne tony, co daje super satysfakcje ze słuchania muzyki mimo braku korektora dźwięku. Głośnik telefonu gra głośno i całkiem dobrze więc oglądanie YT lub Netflixa jest przyjemne zarówno na słuchawkach jak i głośniku z telefonu.

Oppo Reno 3, test Oppo Reno 3, recenzja Oppo Reno 3, review Oppo Reno 3, opinia Oppo Reno 3

Jako że studiuję obowiązkową funkcją jest obsługa pakietów MS office co dzięki dużemu ekranowi jest łatwe i wygodne.

Jego wydajność i czas pracy na baterii są dla mnie miłą niespodzianką ponieważ przyzwyczaiłem się do codziennego ładowania, a Reno3 nie ma problemu z wytrzymaniem dwóch dni na jednym ładowaniu. Szybkość odblokowywania i ogólnego działania jest dla mnie dużym plusem. Zdjęcia, jakie robi Oppo podobają się wszystkim, którym je pokazałem. Oppo Reno3 spełnia moje wymagania, a nawet jest ponadto. Oppo Reno3 to smartfon, który mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News