Reklama
aplikuj.pl

Redmi A2 zbliża się do premiery. Wiemy już o nim wszystko

Redmi A1

Wygląda na to, że już niedługo Xiaomi wprowadzi na światowy rynek kolejnego budżetowca. Redmi A2 został certyfikowany przez kilka urzędów, a teraz przeciek ujawnia wszystkie jego tajemnice.

Wygląd, specyfikacja i ceny — oto co wiemy o Redmi A2 przed premierą

Przeciek ujawnił nam rendery, ukazujący szczegóły konstrukcji nowego budżetowca Redmi. Będzie to telefon z wyspą aparatu w kształcie kwadratu z mocno zaokrąglonymi rogami i dwoma czujnikami oraz lampą błyskową. Grube ramki dookoła płaskiego ekranu typowe są dla modelu z tej półki cenowej, podobnie jak wcięcie w kształcie litery „v”. Wygląd Redmi A2 właściwie jest identyczny, jak u jego poprzednika, wliczając w to teksturowany plastikowy tył. Smartfon dostępny będzie w trzech kolorach – czarnym, niebieskim i zielonym.

Redmi A2 napędzany będzie przez układ Helio G36 wspierany przez 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia do 512 GB przy użyciu karty microSD. Ekran ma mieć 6,52″, będzie to panel IPS LCD o rozdzielczości HD+. Przedni aparat zaoferuje rozdzielczość 5 Mpix, a z tyłu znajdzie się podwójna konfiguracja 8 Mpix + 2 Mpix. Budżetowiec będzie miał pojemną baterię 5000 mAh z ładowaniem 10W. Warto też wspomnieć, że na pokładzie nie zabraknie USB-C, gniazda słuchawkowego 3,5 mm, Androida 13 Go Edition i gniazda dual-SIM.

W Europie Redmi A2 ma kosztować około 97 euro, czyli ~460 zł.