Reklama
aplikuj.pl

Redmi K60 znów pojawia się w przecieku. Tym razem poznajemy szczegóły jego specyfikacji

redmi k50
Redmi K50

Seria Redmi K60 powoli zbliża się do premiery, a przecieki ujawniają nam coraz to nowe szczegóły specyfikacji nadchodzących urządzeń. Tym razem skupiono się na modelu podstawowym.

[Aktualizacja] Wyciekła specyfikacja Redmi K60

Najnowszy przeciek w końcu ujawnia nam więcej szczegółów specyfikacji nadchodzącego urządzenia. Po informacjach o pojemności baterii i ładowaniu przyszedł czas na resztę. Dowiedzieliśmy się, że urządzenie będzie wyposażone w płaski 6,67-calowy panel OLED o rozdzielczości 2K. W ekranie zostanie też umieszczony skaner linii papilarnych i 16-megapikselowy aparat do selfie.

Chipset ma być wspierany przez 12 GB RAM. Co ciekawe, wbrew poprzednim doniesieniom, tym razem wspomina się o Snapdragonie 8+ Gen 1. Także konfiguracja aparatów z tyłu jest nieco inna od tego, o czym wcześniej mówiono – 64-megapikselowy aparat główny, 8- megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny i 2-megapikselowy czujnik pomocniczy.

[Aktualizacja] Ujawniono, z jaką mocą naładujemy Redmi K60

Chociaż Xiaomi jeszcze nie ogłosiło daty premiery serii Redmi K60, to ilość przecieków, jakie trafiają do sieci, jasno wskazuje, że ta zbliża się nieuchronnie. Dziś dowiedzieliśmy się kolejnych szczegółów, które z kolei ujawniła nam certyfikacja 3C. Wcześniej była mowa, że podstawowy K60 dostanie baterię 5500 mAh obsługującą jedynie ładowanie 30 W.

Na tle poprzednich generacji wydawało się to wręcz śmieszną informacją, bo nawet modele z niższej półki oferują wyższą prędkość ładowania. Na szczęście chiński urząd certyfikacyjny 3C zdaje się dementować tę plotkę. W ich bazie pojawił się bowiem podstawowy Redmi K60 z obsługą szybkiego ładowania z mocą 67 W. Teraz w końcu ma to sens, choć pokazuje, że pod tym względem Xiaomi niczego nie ulepszyło w porównaniu z bezpośrednim poprzednikiem.

__________________________

Znany leakster Digital Chat Station po raz kolejny dostarcza nam informacji na temat serii Redmi K60. Wcześniej dotyczyły one głównie tych mocniejszych modeli, ale tym razem możemy dowiedzieć się czegoś o podstawowym K60. Przeciek ujawnił bowiem, że nadchodzący smartfon będzie napędzany przez układ Dimensity 8200.

MediaTek jeszcze nie ogłosił następcy Dimensity 8100, a dodatkowo to w zasadzie dopiero drugi raz, gdy o tym chipsecie się wspomina i to znów w kontekście jego wykorzystania w jakimś smartfonie, a o jego specyfikacji. Ta pozostaje cały czas nieznana, choć mówi się, że wśród jego rdzeni znajdzie się Cortex-X2 z taktowaniem 3,1 GHz, czyli ten sam, który pojawił się w obecnym flagowcu Dimensity 9000. To jednak wciąż niewiele nam mówi o jego możliwościach.

Redmi K50

Tymczasem poprzednie doniesienia wskazują, że Redmi K60 będzie dodatkowo wyposażony w ekran QHD+ i 48-megapikselowy aparat z OIS. W przypadku tego aparatu nie wiadomo tylko, po jaki sensor sięgnie Xiaomi. Spodziewamy się jednak, że w najbliższym czasie dowiemy się na temat nadchodzącej serii Redmi jeszcze więcej.