Reklama
aplikuj.pl

Czekacie na Redmi Pad? Na tym wideo możecie zobaczyć go w pełnej okazałości

Ups! Xiaomi przypadkowo pokazało nam, jak wygląda tablet Redmi Pad
Render Redmi Pad i Xiaomi 12T

Spodziewamy się, że razem z serią Xiaomi 12T zostanie zaprezentowany też pierwszy tablet marki Redmi, czyli Redmi Tab. Co o nim wiemy? Im bliżej premiery, tym przecieki ujawniają coraz więcej.

[Aktualizacja] Pojawiło się wideo z pierwszym tabletem Redmi

Na hiszpańskojęzycznym kanale Eufracio López 502 na YouTube ukazało się wideo przedstawiające rozpakowanie Redmi Pad, a także chwile użytkowania tabletu. Możemy zobaczyć, że w pudełku oprócz samego urządzenia znalazł się kabel USB i ładowarka 22,5W. YouTuber prezentuje nam tablet z każdej strony, więc możemy przyjrzeć mu się bardzo dokładnie.

Potwierdzona została też specyfikacja, którą znajdziecie poniżej — ostatni przeciek nie mylił się co do szczegółów Redmi Pad. Warto tylko uściślić, że pomimo obecności w zestawie szybszej ładowarki, bateria obsługuje tylko 18W.

Premiera tabletu została zaplanowana na 4 października.

[Aktualizacja] Redmi Pad znowu jest bohaterem przecieku

Po tym, jak jakiś czas temu Xiaomi przypadkowo pokazało nam zdjęcie Redmi Pad przyszedł czas na porcję renderów. Te pozostawiają już bardzo niewiele dla naszej wyobraźni, bo oprócz tyłu widzimy także przód, a do tego wszystkie trzy warianty kolorystyczne – Graphite Grey, Moonlight Silver i Mint Green – w których podobno urządzenie będzie występować.

Oprócz tego serwis WinFuture zdradził nieco więcej specyfikacji urządzenia, a ta nieco odbiega od informacji, jakie możecie znaleźć poniżej. Wedle przecieku, tablet dostanie nieco mniejszy, bo 10,61-calowy ekran LCD 90 Hz o rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Panel będzie miał 10-bitową głębię kolorów i szczytową jasność 400 nitów. Napędzającym go układem będzie natomiast Helio G99. Mówi się też o trochę pojemniejszej baterii 8000 mAh, ale za to z wolniejszym ładowaniem 18W.

Redmi pad pozuje na zdjęciu, a przeciek ujawnia specyfikację tabletu

Tym razem to Xiaomi Kuwait trochę się pospieszyło i na swoim Instagramie opublikowało zdjęcie, na którym widać Redmi Pad. Jego konstrukcja zgodna jest z tym, co widzieliśmy wcześniej na renderach. Na zdjęciu widzimy urządzenie w kolorze Mint Green, ale mają pojawić się też dwa inne warianty –  Graphite Grey i Moonlight Silver. Pricebaba wskazuje natomiast, że urządzenie dostępne będzie w konfiguracjach – 3/64 GB i 4/64 GB. Niektórzy jeszcze wspominają o 4/128 GB, jednak wydaje się to mało prawdopodobne.

Tablet podobno zostanie wyposażony w układ MediaTek MT8781 i 11,2-calowy ekran LCD. Bateria o pojemności 7800 mAh obsługiwać będzie szybkie ładowanie z mocą 22,5W. Nie wiadomo nic na temat przedniego aparatu, ale ten z tyłu ma mieć rozdzielczość 8 Mpix i będzie pozbawiony lampy błyskowej. Przecieki wskazują też na rozdzielczość ekranu 2K i obecność na pokładzie czterech głośników. Ujawniono również, że na rynek wejdą dwie wersje – Wi-Fi i 4G LTE. Potwierdziła to certyfikacja ZEA.

Redmi Pad będzie dość budżetowym tabletem, o czym zresztą świadczą już same warianty pamięci oraz ceny, które również wyciekły do sieci. Mówi się, że za model Wi-Fi będzie kosztował około 230 euro, natomiast za wariant LTE trzeba będzie zapłacić 250-350 euro.