Reklama

Powstał rekordowo duży magazyn energii. Aby go rozstawić potrzebowalibyście naprawdę dużo miejsca

Crimson Storage to największy na świecie jednofazowy magazyn energii, który znajduje się na kalifornijskiej pustyni.

Całość zajmuje ponad 800 hektarów i jest zlokalizowana w hrabstwie Riverside. Realizację projektu rozpoczęto w 2021 roku. Teraz przyszłą pora na rozpoczęcie działalności Crimson Storage. Firma posiada dwa długoterminowe kontrakty z lokalnymi przedsiębiorstwami energetycznymi. Pierwszy, 200 MW/800 MWh ma obowiązywać przez 14 lat i 10 miesięcy, natomiast drugi – 150 MW/ 600 MWh obejmuje 15 lat.

Czytaj też: Akumulatory o wyższej gęstości energetycznej. Odpowiadają za to ulepszone katody

Projekt Crimson Energy Storage uosabia przywództwo Kalifornii – czystą energię, innowacje i rozwój gospodarczy poprzez dobre, związkowe miejsca pracy. Skupiliśmy się na szybkim uruchomieniu projektów takich jak ten, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest w 100% czysta sieć energetyczna. Gratulacje dla ludzi z sektora publicznego i prywatnego, którzy są odpowiedzialni za uruchomienie tego dużego projektu z korzyścią dla wszystkich Kalifornijczyków.

powiedział gubernator Gavin Newsom

Kalifornijski magazyn energii obejmuje powierzchnię ponad 800 hektarów

Historia całego przedsięwzięcia rozpoczęła się od zatwierdzenia Crimson Solar Project o wartości 550 milionów dolarów i mocy 350 MW. Crimson Storage jest częścią tego projektu. Plan zakłada generowanie i dostarczanie energii przez Southern California Edison Colorado River Substation. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w ten sposób zostanie zapewnione zasilanie dla około 87 500 domów, czerpane za sprawą paneli słonecznych.