Reklama

Renault Kadjar 2022 wyszpiegowany w produkcyjnym nadwoziu

Renault Kadjar 2022 wyszpiegowany, Renault Kadjar 2022, zdjęcia Renault Kadjar 2022

Jak sfinansować rozwój elektrycznych samochodów? Postawić na SUVy i crossovery. Taką właśnie funkcję będzie pełnił Renault Kadjar 2022, którego właśnie wyszpiegowano.

Renault Kadjar 2022 na zdjęciach w testach

Renault Kadjar 2022 został wyszpiegowany w formie dwóch prototypów w śnieżnej scenerii i ciężkim kamuflażu, który wydaje się skrywać pod sobą produkcyjną wersję nieco większego nadwozia względem poprzednika. Wieńczy je przede wszystkim całkowicie nowy zestaw świateł LED z przodu i z tyłu, a uzupełnia podobny rozstaw okien do Qashqaia.

Jako mechanicznie związany z niedawno Nissanem Qashqai z 2021 roku, nowy Kadjar będzie jeździł na tej samej platformie CMF-C, która otworzy możliwość jego elektryfikacji. Planuje się, że łagodne hybrydowe i hybrydowe układy napędowe obniżą zużycie paliwa i spełnią coraz bardziej rygorystyczne europejskie przepisy dotyczące emisji, a może nawet doprowadzić do wersji PHEV, czy e-Power.

Dodatkową wagę wynikającą ze zwiększonej powierzchni najpewniej Renault zrównoważy większą ilością aluminiowych paneli nadwozia. Premiera? Najpewniej w drugiej połowie 2021 roku przed sprzedażą pod koniec roku lub na początku 2022.