Premiera Renault Taliant, czyli przemianowanego modelu Dacia Logan

Premiera Renault Taliant, przemianowany Dacia Logan, Renault Taliant

Logana widzę w tej Dacii i nic dziwnego, bo debiutujący ostatnio w Turcji Renault Taliant jest stosownie przygotowaną przeróbką tego pierwszego, która trafia na nowe rynki.

Renault Taliant jako “stara” nowość

Niech zupełnie nowa nazwa Was nie zmyli, bo Renault Taliant w rzeczywistości nie ma wiele wspólnego z Thalia, czy Talisman. Jako rebrandowany model Logan, ten samochód mógł pozostać przy swojej oryginalnej formie, ale jak możemy zauważyć, przednie i tylne światła mają inny wygląd, który jest bardziej zgodny z nowymi projektami marki. Widać to zwłaszcza na tyle, gdzie tylne światła w kształcie litery C sięgają do pokrywy bagażnika.

Renault dokonał również pewnych poprawek w projekcie przedniej kratki, aby nadać jej wygląd podobny do Clio, który jest dodatkowo podkreślany przez przeprojektowane zespoły reflektorów. Dwubarwne felgi aluminiowe oddzielają Renault Taliant dalej od Dacii Logan, ale to wszystko, jeśli chodzi o zmiany zewnętrzne, co wewnątrz (choć tego nie widzimy) przyjmuje zapewne podobną formę.

Chociaż nie podano szczegółów dotyczących tego, co znajduje się pod maską Renault Taliant, ale spodziewamy się silników trzycylindrowych i braku wersji na olej napędowy. Młyny wolnossące i turbodoładowane są prawdopodobnie w fazie rozwoju, osiągając moc 100 koni mechanicznych. W zależności od silnika, Renault Taliant będzie prawdopodobnie oferowany z sześciobiegową manualną skrzynią biegów jeszcze do połowy 2021 roku.