Reklama
aplikuj.pl

Resident Evil 7 miał wyglądać jak krytykowane RE6

resident evil

Wyciekły grafiki koncepcyjne z niewydanego Resident Evil 7, które wyglądało zupełnie inaczej niż to, co dziś znamy. Ukraiński artysta zamieszcza swoją pracę w sieci od lat, ale dopiero teraz odkryto wiele z gier, nad którymi pracował.

Resident Evil 7 mogło nie być rewolucją

Sergei Kalinin to artysta koncepcyjny zajmujący się tworzeniem grafik do gier wideo dla wielu różnych firm. Na swoim blogu, który jest jednocześnie portfolio, chwali się on produkcjami, przy których pracował. Przez lata tworzył dla Ubisoftu, ale jego wkład w gry jest o wiele bogatszy i znajdziemy w nim prace stworzone dla Techlandu czy Capcomu. Okazuje się bowiem, że jego wkład w serie nie ustaje od czasów oryginalnego Resident Evil 4!

Dzięki odkrytym grafikom wiemy, że usunięta wersja Resident Evil 7 miała zabrać nas do miasta inspirowanego Wenecją. W tytule gralibyśmy jako Leon i Sherry, którzy na wzór popularnej w tamtych latach gier TellTale, podejmowaliby proste wybory fabularne. Rozgrywka przypominała jednak w głównej mierze Resident Evil 6. Tytuł istniał w okolicach 2012-2013 roku jako 30-60 minutowe demo i ostatecznie został porzucony na rzecz gry, którą dziś znamy.