Resident Evil 9 w produkcji, a Village jeszcze nawet nie wyszło

resident evil 9

Mamy pierwsze wieści na temat Resident Evil 9. Tak, gry która wyjdzie po niewydanym jeszcze Resident Evil Village.

Resident Evil Village zbliża się do swojej premiery, ale to nie znaczy, że produkcja Resident Evil 9 dopiero się zacznie. Tytuł już powstaje od kilku lat!

Resident Evil 9 – co wiemy?

Capcom zamierza dostarczać nam Resident Evil tak często, jak tylko może. Nie oznacza to jednak, że producenci są pośpieszani, bo wszystkie zespoły mają bardzo dużo czasu na tworzenie gier.

Sprawdzony informator, zajmujący się serią Resident Evil, przedstawił informacje według, których w 2018 powstawały jednocześnie:

  • Resident Evil 2: Remake
  • Resident Evil 3: Remake
  • Resident Evil 8 Village
  • Resident Evil Outrage
  • Resident Evil 4: Remake
  • Resident Evil 9

Robi wrażenie! Jeśli chodzi o Resident Evil 9 – tytuł był wtedy na bardzo wczesnym etapie preprodukcji, a dziś dalej dużo kodu gry nie ma. W historii marki nie raz resetowano produkcję, więc równie dobrze nawet dziś może Capcom powiedzieć o rozpoczęciu prac od nowa. Dla przykładu – przecieki mówiły, że Resident Evil 8 początkowo był Resident Evil: Revelations 3. Spodziewana data premiery RE9 to 2024 rok.

Jeśli zastanawiają Was na liście takie pozycje jak Resident Evil Outrage czy Resident Evil 4: Remake to przypominam, iż pierwsza produkcja według przecieków będzie czasowym tytułem ekskluzywnym dla Nintendo Switch. Jeśli chodzi o remake czwórki – jej premiera ma odbyć się w 2023.