Resident Evil Village – znamy część wymagań sprzętowych

cenzura resident evil village

Gracze oczekujący na nową produkcję Capcomu w końcu mogą sprawdzić, czy ich sprzęt jest w stanie udźwignąć grę Resident Evil Village. Sprawdźmy, jakie są zalecanie przez AMD wymagania dla tego tytułu.

Wymagania sprzętowe dla Resident Evil Village

Wiemy już, że Village będzie wykorzystywać technologię Fidelity FX. Ale co dalej? Na stronie AMD pojawiły się kolejne informacje na temat wymagań sprzętowych. By zagrać z włączonym ray tracingiem AMD rekomenduje kartę graficzną Radeon RX 6800 XT. Jeśli zaś nie będzie mu ta technologia potrzebna wystarczy posiadanie grafiki Radeon RX 5700.

W obu przypadkach AMD rekomenduje ten sam procesor – Ryzen 5 1600.

Niestety na stronie nie podano dla jakiej rozdzielczości podawane są wymienione wartości. Nie ma też mowy o wsparciu przez Nvidię podczas premiery. Na razie spekuluje się, że dla rozgrywki w jakości 4K i z włączonym ray tracingiem potrzebny będzie RX 6800 XT, jednak nie jest to oficjalnie potwierdzone. Pozostaje poczekać na dalsze informacje.

Premierę Resident Evil Village zapowiedziano na 7 maja 2021 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboksach One i Series X i S.