Nowe rewolucyjne okulary Spectacles Snapa do AR owocem zakazanym

Nowe rewolucyjne okulary Spectacles Snapa do AR, Spectacles Nowej generacji

Chociaż specjalne okulary Snapchata widzieliśmy dawno, bo całe pięć lat temu, to teraz jej firma macierzysta ujawniła coś znacznie bardziej zaawansowanego, bo z pełnymi możliwościami rzeczywistości rozszerzonej. Jednak nie cieszcie się zbyt szybko, bo okulary Spectacles Snapa, to owoc zakazany.

Te nowe okulary AR firmy Snap, to kolejna iteracja Spectacles, ale znacznie bardziej zaawansowana i rozbudowana, która zamiast pozwalać po prostu nagrywać wideo w formacie Snapchata, oferuje nowy poziom zarówno w kwestii sprzętu, jak i oprogramowania. Wszystko to zorientowane wokół rzeczywistości rozszerzonej i dążenia do jej ulepszania.

Czytaj też: Plany AMD na mobilne procesory Ryzen. Wiemy czym będą Van Gogh

Okulary Spectacles Snapa, to idealny przykład nowej generacji

Na pokładzie nowych Spectacles Snapa znalazły się cztery wbudowane mikrofony, dwa głośniki stereo i touchpad w oprawkach. Aparaty, które są skierowane do przodu, odwzorowują świat zewnętrzny, dzięki czemu efekty AR wyglądają jak najbardziej realistycznie. Te z kolei generują podwójne wyświetlacze 3D z polem widzenia 26,3 stopnia, nad którymi pieczę stanowi nowy silnik Snap Spatial Engine, który wedle firmy “wykorzystuje sześć stopni swobody oraz śledzenie dłoni, markera i powierzchni”.

Czytaj też: Specyfikacja Moto 360 trzeciej generacji. Nowy smartwatch na horyzoncie

Napędzeniem tego zajmuje się procesor Qualcomm Snapdragon XR1 stworzony specjalnie dla urządzeń AR, a za zasilenie całości odpowiada akumulator, który radzi sobie z zapewnianiem pokładu energii przez jedynie 30 minut na jednym ładowaniu. Wszystko to zamknięte w szalenie lekkim, bo 134-gramowym sprzęcie, który już przez sam akumulator nie wydaje się sprzętem, który mógłby podbijać obecnie świat. To jednak ma zmienić się już za dekadę, a tak przynajmniej uważa prezes firmy Snap, Evan Spiegel.

Czytaj też: Test ROG Strix Go 2.4 Electro Punk. Oto mobilne słuchawki do wszystkiego

Jeśli więc nie my, to kto te nowe Spectacles dostanie? Okazuje się, że po prostu twórcy pracujący z platformą Snapchat Lenses, która tworzy nakładki AR dostępne do zdjęć i filmów na Snapchacie. Ponoć te okulary są ogromnym skokiem naprzód względem pozostałych, ale będą jedynie początkiem, zważywszy na plany firmy Snap, co podkreśla niedawne przejęcie WaveOptics.