WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Rewolucyjny Controlpad łączy klawiaturę z padem

Niespecjalnie to popieram, ponieważ uważam, że takie serwisy powstały z myślą o nowych na rynku innowatorach oraz firmach, a nie tak rozwiniętych już spółkach. Tak czy inaczej, Cooler Master zbiera pieniądze na Kickstarterze, aby umożliwić produkcję keypada Controlpad.

Sama użyteczność keypadów jest raczej niewielka, ponieważ są takim naprawdę opcjonalnym dodatkiem do stanowiska komputerowego. W sumie mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że nadają się wyłącznie do gry w rozbudowane MMO i do programów skoncentrowanych na makrach. Controlpad oferuje więc to samo, a mianowicie dodatkowy zestaw 24 klawiszy podświetlanych w pełnym RGB, dwoma rolkami na górze oraz opcjonalną podpórką pod nadgarstek mocowaną na magnesach. Jednak Cooler Master postarał się o cechę, która wyróżnia ten model na tle innych keypadów. Przecież to nie przypadek, że komputer rozpoznaje Controlpada zarówno jako klawiaturę… jak i kontroler!

Jest nią obecność technologii aimpad, która szczerze mówiąc… jest rewolucyjna! Przynajmniej jak na typowe standardy kombinacji „klawiatura+mysz”. Rozbija się ona o to, za co cenię sobie kontrolery konsol, czyli zależność wychylenia gałki od prędkości, z jaką porusza się nasza postać lub kamera. Jeśli nie wiecie, o czym mówię, to powyższy filmik z pewnością rozwieje Wasze możliwości. Producentowi udało się więc stworzyć przyciski mechaniczne odróżniające siłę nacisku, jaką na nie wywieramy. Całość dopełnia obudowa ze szczotkowanego aluminium oraz specjalne zestawy nakładek na klawisze do programów… i gier.

Sukces samej kampanii jest już gwarantowany, bo z 50 tysięcy dolarów uzbierano już prawie 10 tysięcy. Do samego końca pozostało aż 43 dni! Swój własny egzemplarz Controlpada dorwiecie w okazjonalnej cenie za 55$. W zestawie znajdziecie również zestaw nakładek (do wyboru) oraz unikalną paczkę gadżetów od producenta. Z 25$ progu wnioskuje, że w grę będzie wchodzić koszulka i przypinka. Dostawy tych keypadów rozpoczną się w maju 2019 roku.

Czytaj też: Razer z kampanią na Kickstarterze z celem prawie 1 mln dolarów

Źródło: Kickstarter
Zdjęcia: Kickstarter