Reklama

Nadchodzi rewolucyjny OLED za sprawą Apple i TSMC?

rewolucyjny OLED, Apple, rewolucyjny OLED Apple

Chociaż Apple od lat zleca LG i Samsungowi produkcję wyświetlaczy dla iPhone’ów i Maców, to może się to zmienić, jako że są szansę że razem z TSCM stworzy rewolucyjny OLED.

Rewolucyjny OLED od Apple?

Chociaż TSCM kojarzymy głównie z układami krzemowymi, to Apple według Nikkei Asia wybrało go nie bez przyczyny do opracowania „ultra-zaawansowanej technologii wyświetlania w tajnym zakładzie na Tajwanie”. Po pierwsze, TSCM jest dla Apple wieloletnim partnerem biznesowym, który (według Apple) w przyszłości będzie wytwarzał ultra zaawansowaną technologię micro OLED przy użyciu właśnie krzemowych układów.

Czytaj też: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti wraca ze świata zmarłych
Czytaj też: Inno3D kończy produkcję GeForce RTX 3060 Ti i RTX 3070 Twin X2
Czytaj też: Huawei Petal Maps z nowymi możliwościami

Zestaw mieszanej rzeczywistości Apple

Produkcja wyświetlaczy przy użyciu tych układów znacząco wpłynie na zużycie energii i rozmiary w oczywiście pozytywnym aspekcie i tym samym może umożliwić Apple stworzenie lepszego zestawu AR.

Czytaj też: Gmail na iOS jest już tak stary, że sam to zgłasza, a Google kręci
Czytaj też: PNY wypuszcza dyski CS1030
Czytaj też:
Fotoradar w Apple Mapy. Wbudowana aplikacja z nową funkcją

Ponoć te nowe wyświetlacze micro OLED są w trakcie opracowywania i mają około jednego cala średnicy, a gdyby tego było mało, to to tylko jeden z dwóch projektów, nad którymi pracuje się w tajnych laboratoriach Apple zlokalizowanych w tajwańskim mieście Taoyuan.