Reklama
aplikuj.pl

Thermaltake pokazał nowe risery PCIe 4.0. Każdy znajdzie coś dla siebie

Thermaltake risery PCIe 4.0, risery PCIe 4.0, risery PCIe 4.0 TT Premium, TT Premium risery PCIe 4.0

Do tej pory w ofercie Thermaltake mogliśmy znaleźć risery na PCIe 3.0, ale teraz firma dumnie ogłosiła premierę i dostępność ulepszonego produktu, który wspiera nowsze standardy. Oto więc risery PCIe 4.0 TT Premium, które doczekały się dokładnie trzech wariantów, podbijając szybkość poprzedników z 8 Gb/s do 16 Gb/s.

Zwykle instalacja karty graficznej w komputerze sprowadza się do prostego włożenia jej w główny port PCIe x16 i przykręcenia śrubek na śledziach. Jednak dla wybrednych albo wymagających taka pozycja montażu może nie wystarczyć i Thermaltake wychodzi im naprzeciw, gwarantując risery PCIe 4.0. Te są swoistymi „przedłużkami” do złącza PCIe x16, umożliwiając montaż m.in. karty graficznej w niestandardowym miejscu, czy pozycji.

Czytaj też: Gniazdo Intel LGA1700 do kupienia w Chinach

Risery PCIe 4.0 Thermaltake TT Premium już do kupienia. Cena niska nie jest

Firma podaje, że to jeden z najlepszych sposobów na odciążenie płyty głównej od kolosalnych kart graficznych, ale oczywiście riser Wam nie wystarczy. Do niego potrzebujecie też odpowiedniego miejsca montażowego w swojej obudowie, która wspiera takie niestandardowe pozycje czy to w pionie, czy poziomie. Dlatego też Thermaltake zapewnia w ramach swoich riserów PCie 4.0 trzy warianty produktu. Dwa z nich obejmują 300-milimetrowe przedłużki (jeden z adapterem do 90 stopni), a jeden 600-milimetrowy już ze standardową pozycją gniazda żeńskiego.

Czytaj też: Nowy akcelerator NVIDIA A100 z 80 GB HBM2e już na PCIe

Cały proces wpięcia risera PCIe 4.0 jest prosty – złącze męskie wpinamy do płyty głównej, a złącze żeńskie instalujemy jakoś w obudowie i w nie wpinamy kartę graficzną. Proste? Proste, a dzięki wysokiej jakości materiałów możemy być pewni, że wydajność spadnie tylko o promile, co potwierdzają jak na razie tylko wewnętrzne testy producenta, które wzięły też na celownik straty na poziomie elektronicznym.

Firma zadbała o to przez interesujące okablowanie, które łączy ze sobą oba złącza poprzez cztery oddzielone od siebie przewody w płaskich, gumowych osłonkach. Pod nimi znajdują się dwie warstwy dbające o niski poziom interferencji, a między nimi są oczywiście miedziane przewody, jako medium sygnału i energii elektrycznej.

Czytaj też: Firma Nothing ma ogromne ambicje. Słuchawki Ear 1 zaczną je ziszczać

Risery PCIe 4.0 TT Premium są już dostępne do kupienia w cenie od 94,90€ do 109,90€, czyli 430 do 500 zł. Tanio więc nie jest, ale niestandardowe produkty na rynku PC do tego nas już przyzwyczaiły.