Reklama

Roadmapa Intel Alder Lake-S wyciekła, nieco zaskakując

Roadmapa Intel Alder Lake-S wyciekła, Intel Alder Lake-S, Roadmapa Intel Alder Lake-S, Alder Lake-S

Dzięki @9550pro z Twittera najnowsza roadmapa Intel Alder Lake-S nie ma już przed nami żadnych tajemnic, wspominając o procesorach nowej generacji.

Czym zaskakuje roadmapa Intel Alder Lake-S?

Te plany pochodzące ze spotkania z partnerami Intela, odnoszą się do rodziny S, a więc procesorów przeznaczonych zarówno dla podstawowych stacji roboczych, jak i platform klienckich. Wedle nich seria podstawowych stacji roboczych Intela z procesorami Alder Lake-S ujrzy światło dzienne pod koniec trzeciego kwartału 2021 roku.

Czytaj też: Biostar B550T-Silver to ciekawa płyta mini ITX

Szczegóły na zdjęciach zdradzają, że już 35 tygodnia bieżącego roku ruszy produkcja CPU 8+8, co odnosi się do liczby rdzeni o wysokiej wydajności i wysokiej energooszczędności. Z czasem nadejdzie jednak coś standardowego, czyli CPU 6+0, posiadające tylko te najwydajniejsze rdzenie.

Slajd dalej potwierdza, że ​​platforma będzie obsługiwać chipset W680, który jest przeznaczony do stacji roboczych, gniazdo LGA1700 i 20 linii PCIe, a Intel Alder Lake-S będą mieć do 16 rdzeni. Procesory z tej serii mają być dostępne wersjach TDP rzędu 125 W (seria K), 65 W i 35 W.

Czytaj też: ASRock prezentuje kartę Radeon RX 6900 XT OC Formula

Tak więc oto mamy pierwszy rzetelny przeciek przedstawiający wstępny harmonogram premiery nadchodzącej procesorów Intel Core 12. generacji, choć ten może się oczywiście zmienić.