Roaming w Wielkiej Brytanii taniej w Play

Roaming w Wielkiej Brytanii nadal będzie tańszy w Play. Fioletowi nie mieli dużego wyboru i w zasadzie musieli wprowadzić stosowną promocję, aby uregulować kwestię stawek.

Roaming w Wielkiej Brytanii w Play prawie jak w 2020 roku

Od 1 marca 2021 roku będą obowiązywać niższe stawki roamingowe w Wielkiej Brytanii w sieci Play. Za poszczególne usługi zapłacimy:

  • 0,29 zł za minutę rozmowy,
  • 0,29 zł za SMS-a,
  • 0,29 zł za MMS-a,
  • 29 zł za 1 GB Internetu.

Czytaj też: Nowe ceny roamingu w związku z Brexitem

Jak czytamy w komunikacie Fioletowych – promocja obowiązywać będzie wszystkich nowych klientów oraz tych, którzy podpisali umowę z Play z cennikiem zawierającym informację o traktowaniu Wielkiej Brytanii jak kraj Strefy 1 po opuszczeniu Unii Europejskiej. Są to taryfy indywidualne wprowadzone od czerwca 2019 roku oraz taryfy biznesowe obowiązujące od listopada 2020 roku.

Warto tutaj wspomnieć, że Play nie wprowadzić od nowego roku podwyżki stawek roamingowych w Wielkiej Brytanii. Nie mniej ta kwestia musiała w jakiś sposób zostać uregulowana, stąd zapewne decyzja o wprowadzeniu tego w ramach odrębnej promocji.

Czytaj też: Roaming w Unii Europejskiej bez dopłat. T-Mobile dołącza do pozostałych sieci

W II połowie marca promocyjne stawki pojawią się też w ofertach na kartę. Z małą różnicą, koszt 1 GB Internetu wyniesie 29 zł.

Połączenia międzynarodowe, z Polski do Wielkiej Brytanii, będą rozliczane jak połączenia do krajów Unii Europejskiej.

Promocyjne stawki będą obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku. To jak na razie najdłuższy okres spośród wszystkich operatorów.

Czytaj też: Xiaomi Mi Air Charge to prawdziwie bezprzewodowe ładowanie

Play nie miał wyjścia, musiał się dostosować

Pozostali operatorzy już wprowadzili niższe stawki na połączenia roamingowe w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo w tej sprawie naciska też UKE. Play co prawda stawek nie podnosił, ale w jakiś sposób musiał tę kwestię uregulować.

Jak pisaliśmy w tej wiadomości, Urząd powołuje się przy tym na wstępne informacje przekazane przez Komisję Europejską. Zdaniem europejskich ekspertów wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie daje operatorom możliwości podniesienia stawek roamingowych ze względu na zmianę przepisów. Bo te, zdaniem Komisji Europejskiej, się nie zmieniły.