WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Robert Pattinson został nowym Batmanem

Robert Pattinson został nowym Batmanem

To już pewne, Robert Pattinson został nowym Batmanem. Czy aktor, którego wszyscy kojarzą z roli błyszczącego wampira sprawdzi się jako Mroczny Rycerz? Miejmy nadzieję, że tak.

Czytaj też: Nowości Netflix: czerwiec 2019. Premiery filmów i seriali

Ledwo dowiedzieliśmy się, że w finale wyścigu o maskę Batmana został tylko Robert Pattinson i Nicholas Hoult. Jednak nie dano nam dłużej roztrząsać tej informacji, bo źródła donoszą, że oficjalnie to właśnie Pattinson zagra główną rolę w filmie Matta Reevesa i, podobno, to od początku był faworyt reżysera. Studio Warner Bros. przed podjęciem decyzji chciało jeszcze obu kandydatów zobaczyć w kostiumach i wychodzi na to, że to Pattinson zrobił największe wrażenie.

Wiemy już, że aktor zagra w trylogii Batmana. Nie wiadomo jeszcze czy podpisał już umowę, czy na razie decyzja została podjęta tylko ustnie. Zapewne dowiemy się tego na dniach. Ten wybór jest dość kontrowersyjny, gdyż większość zna Pattinsona z roli Edwarda w Zmierzchu. Aktor ma jednak na koncie znacznie więcej ról, w których wypadł naprawdę dobrze i był chwalony przez krytyków. Pozostaje więc poczekać i przekonać się na własne oczy.

Pierwszy film zaplanowany jest na 25 czerwca 2021 roku. Cała trylogia ma skupiać się na młodości Mrocznego Rycerza. Nie do końca jasne jest, czy to restart postaci, czy opowieść niezależna. Wiemy tylko, że nie będzie połączenia między Batmanem Bena Afflecka i tym granym przez Roberta Pattinsona.

Czytaj też: Recenzja filmu Aladyn

Źródło: comicbookmovie.com