Reklama
aplikuj.pl

Robot Pumpkii zabawi Waszego zwierzaka na wiele sposobów

Znudzony zwierzak domowy, to często problemy na głowie. Warto więc zabezpieczyć swój sprzęt od pogryzień zabawkami pokroju robota Pumpkii.

Robot Pumpkii to pierwszy na świecie modularny robot dla zwierząt, który jest obecnie finansowany na Indiegogo. Co ciekawe, nie tylko zabawia pupila (w domyśle psa lub kota), ale też sprząta za nim, nagrywa go i karmi, kiedy właściciele są w pracy i oczywiście nie tylko wtedy.

Korzystając z aplikacji iOS/Android, użytkownik po wcześniejszym podłączeniu robota do sieci Wi-Fi może sterować nim w dowolnym momencie i miejscu z dostępem do Internetu. Kamera współpracuje z diodą podczerwoną w myśl o widzeniu w nocy, a zestaw mikrofonu i głośnika zapewnia bliższy kontakt ze zwierzęciem.

Pumpkii posiada dozownik z jedzeniem, zabawki pokroju odłączanego wskaźnika laserowego, czy pióra, aby kot miał zawsze pełne łapki roboty. Te gadżety są modułowe, wymienne, a wśród nich najciekawsza wydaje się łapa, którą można wykorzystywać do usuwania odpadów z kuwety.

Czytaj też: Potencjał na rewolucyjne baterie nowej generacji

Podobno jedno ładowanie akumulatora litowo-jonowego robota o pojemności 2600 mAh powinno wystarczyć na około osiem godzin użytkowania. Z kolei kiedy poziom naładowania spadnie do 20 procent, Pumpkii automatycznie wróci do stacji ładującej. Cena za ten gadżet? Obecnie 149$, a później 229$ – oczywiście o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News