Reklama

Robot RoboMaster EP Core to pierwszy taki sprzęt DJI

Chociaż DJI możecie kojarzyć tylko z dronów i poniekąd również gimbali, to powinniście też wiedzieć, że ta firma próbuje również sił w nauczaniu w ramach programu RoboMaster Robotics.

To ledwo co uruchomiona edukacyjna platforma, która powstała z inspiracji RoboMaster Robotics Competition z robotami w roli głównej, zyskała właśnie nowego, pełnoprawnego, a tym samym pierwszego członka. Oto robot EP Core, o którym szef oddziału DJI Education wypowiedział się następująco:

RoboMaster EP Core został zaprojektowany z myślą zarówno o instruktorze, jak i uczniu, aby zapewnić zaangażowanie w tematy związane ze STEAM, a w tym sztuczną inteligencją, robotyką, programowaniem i innymi nowatorskimi naukami i technologiami.

Akronim STEAM przekłada się na naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę, a sam EP Core zapewnia studentom o wszystkich umiejętnościach praktyczne możliwości uczenia się robotyki i kodowania. Bazuje przy tym na sprzęcie podobnym do RoboMaster S1 z solidną stalową konstrukcją i platformą, którą można modyfikować.

W zestawie znajdują się cztery moduły sensoryczne, które pozwalają uczniom bawić się szeregiem czujników, a sama podstawa jest kompatybilna z klockami Lego w celu kreatywnej rozbudowy. Robot jest wyposażony w szereg portów umożliwiających podłączenie do 39 programowalnych komponentów, a także posiada ramię i chwytak do podnoszenia przedmiotów.

Czytaj też: Czas na porzucenie lokalizacji w telefonie? Agencja USA alarmuje

Nie zabrakło systemu sztucznej inteligencji, na który można wpływać, czy zabawy w myśl inżynierii wstecznej, umożliwiającej uczniom spojrzeć na program pod kątem „jak to działa”.

Chociaż RoboMaster EP Core jest już gotowy do zamówienia, jego ceny nie zostały ujawnione, ale osoby zainteresowane uzyskaniem dalszych informacji mogą zarejestrować się całym programem DJI Education.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News