WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Robot T9 zawdzięcza swoją wyjątkowość prawdziwie „transformerowym” możliwościom

Robot T9 zawdzięcza swoją wyjątkowość prawdziwie „transformerowym” możliwościom

Po udanej kampanii na Kickstarterze w zeszłym roku Robosen Robotics wypuścił na rynek T9, robota, który może zmienić się w pojazd za pomocą poleceń głosowych lub aplikacji.

Obecnie dostępnych jest wiele robotów przypominających transformatory, ale większość wymaga od użytkownika ręcznej zmiany rzeczy z figurki na pojazd, zwierzę, urządzenie lub cokolwiek innego i z powrotem. T9 jest jednak inny, bo potrafi przetransformować się sam, a na dodatek zainteresować dziecko programowaniem, robotyką i sztuczną inteligencją.

T9 jest uważany za pierwszego robota dostępnego na rynku, który może automatycznie zmieniać się z formy pojazdu do robota i z powrotem.

Robot T9, T9, Robosen Robotics, robot transformers

Zależnie od formy może chodzić na dwóch nogach, ścigać się na kołach w formie pojazdu, a na dodatek może korzystać ze stworzonego przez użytkownika kodu. Najprostsze sterowanie sprowadza się do poleceń głosowych i aplikacji mobilnej na smartfony przez Bluetooth.

Robot T9, T9, Robosen Robotics, robot transformers

Robot T9 został skonstruowany wokół ramy ze stopu aluminium, z powłoką ABS i poliwęglanu. Zawiera 23 zastrzeżone układy scalone i 22 serwosilniki Robosen, które współpracują z algorytmami SI do napędzania stawów. W klatce znalazły się dwa, w rękach po cztery, w nogach po pięć i dwa w kołach napędowych. Całość napędza 2000 mAh akumulator, a jego cena wynosi obecnie 499$.

ŹRÓDŁO: New Atlas