WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Roboty Toyoty na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Toyota będzie miała naprawdę sporo do gadania podczas Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokio. Wczoraj pisaliśmy Wam o elektrycznych busikach, jakie dostarczy na miejsce, a tym razem mamy dla Was cały zestaw robotów, które pojawią się na imprezie.

Czytaj też: Snapdragon 855+ konkurencją dla Kirina 985

Najważniejsze w tym zbiorku będą dwie maskotki-roboty, a dokładnie te o nazwie Miraitowa i Someity. Zadaniem obu będzie witanie sportowców i gości w oficjalnych miejscach, rozpoznawanie ludzi za pomocą kamery zamontowanej na ich głowach, reagowanie na nich za pośrednictwem oczu, a nawet znacznie witanie przez uścisk dłoni. Innymi słowy, powinny być na miejscu wręcz wszechobecne.

Umówmy się jednak, że to humanoidalny robot T-HR3 sprawia znacznie lepsze wrażenie, choć oficjalną maskotką Igrzysk nie został. Będzie przy tym w stanie komunikować się z ludźmi i wyświetlać/odtwarzać im obrazy i dźwięki w czasie rzeczywistym np. z aktualnych poczynań sportowców. Pod tym kątem sprawdzi się jednak lepiej T-TR1 z kamerą na górze dużego wyświetlacza, którego zadaniem będzie przekazywanie transmisji na żywo.

Całość dopełni niewielki robocik, który będzie sunął po obszarze dla sportowców, podnosząc i odkładając w bezpieczne miejsce rzucone oszczepy, czy niewbite w tarcze strzały. To jednak nie koniec, bo całość dopełniają dwa roboty, o których pisaliśmy wcześniej o tutaj.

Czytaj też: Z Origin Big O 2.0 będziecie konsolowcem i PCtowcem w jednym momencie

Źródło: New Atlas