Reklama

Rocznicowy Fiat 500 Abarth zachwyca zwłaszcza jednym

Rocznicowy Fiat 500 Abarth ma naprawdę solidny spojler
Rocznicowy Fiat 500 Abarth ma naprawdę solidny spojler

Jak myślicie, co jest najciekawsze w wyjątkowej, bo rocznicowej wersji modelu Fiat 500 Abarth, którego producent właśnie ujawnił? 

Czytaj też: Oto silnik, który napędzi ponad 1800-konne hipersamochody Venom F5

Fiat postanowił przygotować coś specjalnego na 70. rocznicę marki Abarth, oddając w ręce największych miłośników swojej firmy nową wersję Abartha 695. W tym projekcie najważniejsza jest sama marka, co widać bo licznych odniesieniach i wskazaniach na nią zarówno na nadwoziu, jak i wewnątrz.

Jednak to spojler tylny w Fiat 500 Abarth 70th Anniversary jest najważniejszy. Producent określa go mianem „Spoiler ad Assetto Variabil”, co przekłada się po prostu na regulowany spojler, który oferuje 12 pozycji ustawień. W swoich skrajnych ustawieniach albo jest praktycznie niewidoczny, albo tnie strumień powietrza lecący przez dach na całych 60 stopniach. Dodatkowy opór powietrza zmniejsza prędkość maksymalną, ale zwiększa przyczepność.

Rocznicowy Fiat 500 Abarth jest dostępny w ciekawym odcieniu „zgniłej zieleni”, które oczywiście oddają hołd do pierwszych modeli 500 Abarth. Zgodnie z 70. rocznicą Fiat zbuduje 1949 egzemplarzy tego cacka w cenie 34600 euro każdy.

Czytaj też: Tesla w trybie Smart Summon złamała prawo. Ciekawi, jak zareagował policjant?

Źródło: Road and Track