WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Rodzina Intel Core 9. generacji wzbogaci się o kolejne układy

Intel zwyczajnie nie mógł nie dorzucić do swojego odświeżenia, odświeżenia, odświeżenia, odświeżenia kolejnych procesorów. Na targach CES ujawnił sześć nowych procesorów, które będą regularnie wzbogacać zbiorek Coffee Lake Refresh aż do końca pierwszego kwartału bieżącego roku.

Nie możemy więc liczyć na jakiekolwiek skoki w wydajności, a raczej kolejne próby wepchnięcia swoich układów w obecne na rynku CPU luki. Jedynym tradycyjnym układem i jednocześnie pierwszym, który trafi do sprzedaży, będzie Intel Core i5-9400 z sześcioma rdzeniami i wątkami na 2,9 GHz bazowego i 4,1 GHz podkręconego automatycznie taktowania. Znacznie ciekawiej prezentuje się piątka pozostałych, bo w ich przypadku literka „F” nie znalazła się w nazwie przez przypadek. Każdy model okraszony „F” będzie po prostu okrojony ze zintegrowanej grafiki, choć nie wiemy, czy tylko programowo, czy fizycznie. Mowa dokładnie o modelach Core i9-9900KF, Core i7-9700KF, Core i5-9600KF, Core i5-9400K i Core i3-9350KF, które w kwestii specyfikacji są praktycznie identyczne w porównaniu do braci bez „F”.

„Praktycznie”, bo ich kontroler pamięci został ograniczony z maksymalnie 128 do 64 GB. Nowinką jest jednak i3-9350KF, oferujący 4 rdzenie i cztery wątki z bazową częstotliwością pracy 4 GHz i 4,6 GHz w trybie Boost. Uzupełnia go 8 MB pamięci podręcznej L3. To jednak nie wszystko, co przygotował dla nas Intel w swoich ogłoszeniach.

Czytaj też: Huawei oskarża amerykańską firmę o złamanie patentów SEP

Źródło: TechPowerUp