WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

ROG Thor od ASUSa to zasilacze z naprawdę górnej półki

Zasilacz to zdecydowanie jedno z najtrudniejszych elementów w komputerze, które producenci mogą “ugamingowić”. Jedna naklejka ASUSa wystarcza jednak, żeby nadać całości gamingowego sznytu, który ma się jednak nijak do możliwości, jakie oferuje nowa rodzina zasilaczy ROG Thor.

W jej ramach ASUS wprowadzi na rynek dwa modele – ROG Thor 1200W Platinum i ROG Thor 850W Platinum. Już sama moc wskazuje, że mamy tutaj do czynienia z naprawdę solidnymi jednostkami, które odznaczają się komponentami i wykończeniem z górnej półki. Nic w tym jednak dziwnego – te modele są kierowane do entuzjastów i najbardziej wymagających użytkowników. Wskazuje na to sama konstrukcja, która bazuje na cenionej na całym świecie serii Seasonic Prime. W grę wchodzą więc japońskie kondensatory i zaawansowany system chłodzenia, który pokrywa wszystkie wrażliwe na temperaturę komponenty zasilacza.

Ten w spoczynku pracuje jednak bezgłośnie, dzięki pasywnemu trybowi w 135mm wentylatorze. Nawet ten świadczy o klasie modeli ROG Thor 1200W Platinum i ROG Thor 850W Platinum, ponieważ posiada certyfikat IP5X oraz design Wing-blade, który ASUS stosuje na autorskich chłodzeniach kart graficznych. Jakby tego było mało, ROG Thor będzie oferował zarządzalne podświetlenie RGB, a nawet wyświetlacz OLED do monitorowania poboru energii w czasie rzeczywistym. Całość dopełnia wysokiej jakości modularne okablowanie w materiałowym oplocie.

Nowa seria ma być dostępna jeszcze w tym miesiącu, a cena najwydajniejszego modelu o mocy 1200W ma sięgać 250$.

Źródło: ASUS via Techpowerup
Zdjęcia: ASUS