Reklama
aplikuj.pl

Każdy z nas może kupić sobie rój dronów Golden Eagle od Teal Drones

Golden Eagle od Teal Drones, rój dronów Golden Eagle

Firma Teal Drones z Puerto Rico dąży do uniezależnienia USA od Chin w myśl dronów i w tym celu stworzyła system 4-Ship, obejmujący maksymalnie sześć dronów Golden Eagle.

Teal Drones ogłosiło 4-Ship, czyli rój dronów Golden Eagle

Teal uważa, że inteligentnie skoordynowane roje mogą wykonywać pracę szybciej i skuteczniej w wielu przypadkach. Stąd opracowanie systemu 4-Ship, który oddaje w ręce operatorów gotowy rój składający się z maksymalnie sześciu dronów. Te mogą pracować nad danym zadaniem wspólnie, choć będą pilotowane wyłącznie przez jednego operatora.

System przewiduje wprawdzie maksymalnie sześć dronów Golden Eagle, ale dwa z nich podczas akcji pozostają w rezerwie. Specjalny kontroler 4-Ship jest w stanie wyświetlać cztery strumienie wideo jednocześnie, zapewniając w razie potrzeby 360-stopniowy widok, a jego obsługa jest ponoć prosta i intuicyjna.

Czytaj też: Opracowano nowy sposób ochrony upraw przed ptakami. Obejmie autonomiczne drony

W praktyce 4-Ship ma zapewnić możliwość obserwacji otoczenia dla wojska, rządu i organizacji bezpieczeństwa publicznego w celu zapewnienia 360-stopniowego widoku obronnego na przyjazne pozycje. W przypadku misji stałego nadzoru/rozpoznania można ustawić pojedynczego drona do śledzenia celu lub lokalizacji, a system 4-Ship będzie automatycznie wymieniał kolejne drony w miarę spadku poziomu naładowania akumulatora.