Reklama

Spofec stuningowało model Rolls-Royce Cullinan

Od dawna wiemy, że razem z luksusem idą często w parze wysokie osiągi, ale tych nigdy za wiele, dlatego naszą uwagę przyciągnął stuningowany Rolls-Royce Cullinan od Spofec.

Rolls-Royce Cullinan od Spofec

Chociaż wersja Black Badge SUVa Cullinan Rolls-Royce, a więc topowe wydanie tego modelu “z fabryki” zapewniło już modelowi odpowiedni wzrost charakteru, to firma Spofec i tak zdołała go przebić swoim projektem.

Tak więc, wyjeżdżając z fabryki samochód Black Badged Cullinan wytwarza 608 koni mechanicznych i 900 Nm momentu obrotowego, co już samo w sobie było znacznym wzrostem w porównaniu ze standardowym Cullinanem o mocy 571 KM.

Jednak Spofec wykracza daleko poza to dzięki ulepszeniu silnika, które objęło dodanie nowego oprogramowania zapłonu, odwzorowania wtrysku i zapewnienie wyższego maksymalnego ciśnienia doładowania. Razem te ulepszenia zwiększyły moc 6,7-litrowej V12 do 707 koni, a moment obrotowy do 1060 Nm, przekładając się na sprint do setki w 4,6 sekundy.

Tę moc uzupełnia dodatkowe nadwozie, które poszerzyło model Cullinan o 10 centymetrów z przodu i 12 centymetrów z tyłu, zapewniając mu nowe błotniki Overdose, przedni zderzak i spojler, łączący się z szerszymi błotnikami. Na tyle znalazł się z kolei nowy układ wydechowy, tylny spojler i dyfuzor, a ulepszenie wyglądu zewnętrznego dopełniły masywne 24-calowe kute felgi opracowane we współpracy z Vossen i 4-centymetrowe obniżenie prześwitu.