Reklama
aplikuj.pl

Rosyjska superbroń może zostać skontrowana przez brytyjskie niszczyciele

Testy rosyjskiego pocisku hipersonicznego Cyrkon, Cyrkon, pocisk Cyrkon

Dowiedzieliśmy się, że brytyjskie niszczyciele Typu 45 zostaną ulepszone po stronie obrony powietrznej, uzupełniając arsenał składający się wyłącznie z pocisków Aster 30 Block 0 do zwalczania m.in. dronów, pocisków manewrujących i przeciwokrętowych. Te okręty doczekają się bowiem pocisków Aster 30 Block I w ramach najnowszej kontraktu, które podpisało ministerstwo obrony kraju właśnie na modernizację możliwości niszczycieli typu 45.

Brytyjskie niszczyciele Typu 45 sięgną po nowoczesne pociski. Te mogą zwalczać rosyjskie Cyrkony

Rosyjska marynarka wedle oficjalnych informacji wprowadza na służbę pociski hipersoniczne 3M22 Cyrkon, które z racji swoich hipersonicznych prędkości są uznawane za „superbroń” przez brak systemów do ich zwalczania. Jednak, jako że Rosja określa mianem pocisków hipersonicznych te, których charakterystyka lotu odpowiada pociskom balistycznym, najnowsze ulepszenie brytyjskich niszczycieli może zapewnić Wielkiej Brytanii sposób właśnie na kontrowanie 3M22 Cyrkon.

Czytaj też: Hulajnogi elektryczne Red Bull Racing wkraczają do Polski

Typ 45

Pociski Aster 30 Block I w swojej podstawowej wersji i według oficjalnych informacji mogą zwalczać pociski balistyczne m.in. o zasięgu 600 km. Jednak w finalizowanej obecnie Block INT, którą zajmuje się koncern MBDA, ich możliwości mają zostać rozszerzone w myśl niszczenia rakiet balistycznych o zasięgu do 1500 km. Dzięki tej cesze najpewniej niszczyciele Typu 45 na służbie marynarki brytyjskiej będą w stanie właśnie zwalczać rosyjskie Cyrkony.