Reklama
aplikuj.pl

Służyły w Rosji, teraz będą służyć Ukrainie. Ile czołgów zdobyli obrońcy?

Służyły w Rosji, teraz będą służyć Ukrainie, Ile czołgów zdobyli obrońcy?

Zapewne już nie raz słyszeliście o tym, co dzieje się na froncie za naszą wschodnią granicą w myśl przejmowania sprzętu rosyjskiego przez Ukrainę. Najwięcej przejęć miało być spowodowanych głównie ucieczką Rosjan z racji braku paliwa oraz jego dostaw, ale mogliśmy też usłyszeć o dobrowolnym oddaniu czołgu przez jednego z wysłanych do inwazji żołnierzy. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, ile czołgów zdobyli obrońcy w Ukrainie?

Ile czołgów zdobyli obrońcy podczas inwazji Rosji na Ukrainę?

Widok czołgów porzuconych w środku pola uprawnego, ciągniętych przez traktory, czy nawet skradzionych przez przedstawiciela romskiej mniejszości, to już wręcz kultowe obrazy z frontu, świadczące o „rosyjskiej potęgi”. Większość z tych maszyn w rzeczywistości jest całkowicie sprawna i może dalej prowadzić działania bojowe, a to zasób, którego Ukraina nie ma zamiaru porzucać.

Czytaj też: Ukraińscy spawacze dozbrajają obrońców zmodernizowanymi pojazdami

Dlatego też po zdobyciu od początku inwazji już ponad 130 czołgów rosyjskich, ukraiński przemysł zbrojeniowy zaczął pracować nad nimi, stosownie oznaczać i po naprawach wdrażać do wojska. Tak też niektórzy Rosjanie na froncie mogą stawić okazjonalnie czoła czołgom, które ledwie kilkanaście dni temu znajdowały się w tej samej przygranicznej bazie wojskowej.

https://twitter.com/UAWeapons/status/1508203901199208449

Ten proceder jest o tyle ważny, że nie tylko zapewnia obrońcom nowe sprzęty, ale też pozwala poznać tajemnice rosyjskich modernizacji znanych na cały świat T-72, które Ukraina zaczęła niedawno modernizować. Powyżej możecie z kolei rzucić okiem na czołgi T-90A, T-72B3, czy T-72B, które wkrótce wejdą na służbę ukraińskich wojsk pancernych.