W związku z wystartowaniem turnieju IBUYPOWER Masters 2019 Valve przygotowało nową aktualizację do Counter-Strike: Global Offensive o numerze 1.36.7.4. Na jakie zmiany zdecydowali się deweloperzy?

Te zdecydowanie najważniejsze ewidentnie dotyczą samych map. Z rotacji tych dostępnych w ramach trybu turniejowego zniknęły dwie pozycje społeczności – Austria i Subzero, których nie zastąpiła żadna nowa. Za to do Skrzydłowego trafiło odświeżone Vertigo, a mecze uproszczone (w ramach puli Defusal Group Sigma) i deathmatch są teraz dostępne na mapie Zoo i Abbey. Jednak w najbliższych tygodniach obie trafią do typowych turniejów, poniekąd zastępując (z opóźnieniem) Austria i Subzero.

Zmiany przeżył również sam system Prime, jaki Valve przedstawiło graczom przed wieloma miesiącami. Firma zdecydowała się na powrót jego działania, które automatycznie aktywuje status Prime po osiągnięciu przez gracza 21 stopnia – sierżanta. Zmiany dotknęły też mapy Biome, kilku błędów językowych i zachowania botów, a nawet dźwięków zeskakiwania, które momentami albo nie występowały, albo były zbyt ciche.

Czytaj też: Kobiece drużyny Counter-Strike: Global Offensive zagrają podczas IEM

Źródło: CSBlog

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej