Reklama
aplikuj.pl

Znienawidziliście SUVy Porsche? Czas na coś nowego i… niespodziewanego

Elektryczne rowery Porsche, rowery Porsche, Porsche ebike

Porsche od wielu miesięcy buduje solidne podstawy pod swój rowerowy biznes, inwestując w niego ogromny budżet. Jednoznacznie wskazuje to na aspirację firmy w tej kwestii jednośladów i choć szkoda, że marka Porsche przestanie się kojarzyć wyłącznie z samochodami (tak jak przestała słynąć tylko ze sportowych samochodów), to pewne jest, że takie zaangażowanie giganta na rynku wpłynie pozytywnie na sektor ebike.

Jeśli znienawidziliście SUVy Porsche, to zapewne i rowerowe aspiracje tej kultowej marki nie wpadną w Wasz gust

Porsche powołało niedawno zespół do zarządzania rowerową działalnością firmy. W ramach tego Jan Becker, czyli były prezes Porsche Lifestyle GmbH & Co. KG CEO został mianowany prezesem Porsche eBike Performance GmbH, a Moritz Faileschmid, będzie kierował P2 eBike GmbH, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora zarządzającego w Focus Bikes. Tego typu działania są pokłosiem wielomiesięcznego budowania podwalin na rynku ebike przez Porsche.

Widzimy ogromny potencjał dla Porsche w segmencie eBike. Dlatego konsekwentnie rozszerzamy nasze działania w tym obszarze. Jan Becker i Moritz Failenschmid to sprawdzeni eksperci, jeśli chodzi o tworzenie i rozwijanie przyszłościowych i zorientowanych na klienta przedsięwzięć. Jako część wysoko wykwalifikowanego i zmotywowanego zespołu udowodnią to w obu spółkach joint venture

– powiedział Lutz Meschke, wiceprezes zarządu Porsche AG w oficjalnym komunikacie prasowym Porsche.

Czytaj też: Macie tani elektryczny rower na zakupowym celowniku? Zainteresujcie się KBO Hurricane

Dla przypomnienia, Porsche w ostatnim czasie zakupiło udziały w wielu firmach związanych z elektrycznymi rowerami. Mowa o producencie lekkich systemów napędowych Fazua z Monachium i chorwackim producencie Greyp, ale to nie wszystko. Firma stworzyła też oddział Porsche eBike Performance GmbH, który będzie tworzyć i produkować pod marką Porsche szczególnie wydajne systemy napędowe do rowerów elektrycznych oraz P2 eBike GmbH ze Stuttgardu, które planuje wprowadzić nową generację e-rowerów wykorzystujących te nowo opracowane technologie silnikowe.