WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Rozwój Samsunga w dziedzinie sztucznej inteligencji

Technologie coraz bardziej ułatwiają ludziom życie. Jednakże prawdziwa rewolucja jest dopiero przed nami. Najwięksi producenci na świecie pracują nad rozwojem SI i wśród nich główną rolę zaczyna odgrywać Samsung.

Producent ten posiada bardzo bogate portfolio produktów – od smartfonów, przez urządzenia ubieralne i biurowe po podzespoły komputerowe. Każda z tych części może w przyszłości odgrywać ważną rolę. Podczas targów CES firma pokazała swoją wizję rozwoju technologii, gdzie główną rolę gra Internet Rzeczy. Urządzenia zintegrowane z Bixby będą mogły dopasować się do oczekiwań użytkowników. Przykładowo telewizory będa potrafiły odtwarzać ulubioną muzykę czy programy, lodówka pokaże każdemu indywidualny plan dnia a na drzwiach od niej będą wyświetlały się ulubione programy.

Realizację tych wszystkich założeń Samsung chce zacząć od stworzenia platformy SI, która zapewni dogłębne zrozumienie kontekstu i zachowań użytkowników. Dzięki temu dopasuje się ona do każdej osoby i zapewni im zindywidualizowane podejście co końcowo ułatwi wszystkim życie.

Źródło: Materiały prasowe