Reklama
aplikuj.pl

Russell Kirsch zmarł. To jemu zawdzięczamy cyfrowe zdjęcia

russel kirsch, piksel, cyfrowe zdjęcia

Russel Kirsch był jedną z osób, która miała spory udział w historii informatyki. Jakie było pierwsze zdjęcie, które zeskanował?

Russel Kirsch zmarł na początku tego tygodnia. Wybitna postać informatyki miała 91 lat, a urodziła się 20 lipca 1929 roku. Od czasu jego narodzin, zmienił on sporo w naszym życiu.

Autor cyfrowych zdjęć miał fantastyczne wykształcenie. Uczył się on na New York University oraz na Harvardzie. Jakby tego było mało – skończył popularne MIT – Massachusetts Institute of Technology. Po zakończeniu nauki czekała go praca, której poświęcił się w całości.

Czytaj też: Amerykańskie firmy bojkotują ban WeChat

Praca w Narodowym Biurze Standaryzacji pozwalała mu projektować, programować i testować. W 1957 przeprowadził on próbę zeskanowania zdjęcia swojego syna Waldena. Obraz w rozmiarze 176 na 176 pikseli był początkiem pikseli, fotografii cyfrowej czy też skanerów.

Walden

Na emeryturze Russell Kirsch nie odpuszczał i dalej starał się przesuwać granice technologii. Do końca pracował nad sztuczną inteligencją, która miała ulepszać technologię pikseli.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News