WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

RX 480 można skutecznie zmienić w RX 580!

Po tygodniach wyczekiwania wreszcie dostaliśmy premierę nowych grafik od AMD z serii RX500. Wreszcie też mogliśmy dowiedzieć się o różnicach w stosunku to poprzedniej wersji. Okazuje się, że jest ich niewiele skoro RX480 można skutecznie sflashować do RX580!

Osoba, która podała receptę na wykonanie tego zabiegu pochodzi z forum TechPowerUp. Posiadała ona XFX RX 480 i dzięki BIOSowi z Sapphire RX 580 udało jej się „zmienić generację”.

Nowy BIOS wyposażony został w nieco wyższe zegary dla GPU i RAM. XFX RX 480 działa teraz jako Nitro+ Limited Edition RX 580, czyli posiada zegary równe 1411 MHz dla rdzenia oraz 8400 MHz dla pamięci. Boost dodaje kolejno 123 i 400 MHz. Oryginalna karta XFX posiada podwójny BIOS więc użytkownik mógł spokojnie bawić się w różne zmiany. Jeśli Wasza grafika jego nie posiada to byłbym raczej ostrożny z jakimikolwiek podmiankami BIOSu.

Zgodnie z raportem wydajności po sflashowaniu, karta jest trochę gorętsza ale trzyma ciągle rozsądne temperatury, czyli nie przekracza 80°C. Napięcie wynosi 1,188V. Dzięki temu użytkownik zyskał około 9% wydajności w grach. Prawdopodobnie możliwe są takie zmiany w każdej RX 480 a nawet RX 470. Jeśli więc macie podwójny BIOS w swojej grafice to możecie pobawić się w takie rzeczy.

Źródło: http://www.kitguru.net/ Zdjęcia: https://www.techpowerup.com/